~~ DBAJ O POWIETRZE – WYMIEŃ PIEC NA NOWY, BARDZIEJ EKOLOGICZNY – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / DBAJ O POWIETRZE – WYMIEŃ PIEC NA NOWY, BARDZIEJ EKOLOGICZNY

DBAJ O POWIETRZE – WYMIEŃ PIEC NA NOWY, BARDZIEJ EKOLOGICZNY

17.05.2018. Prezydent Miasta Mielca zaprasza właścicieli domów jednorodzinnych oraz przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec na spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany obecnie funkcjonujących kotłów CO (na węgiel). W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu.

W trakcie spotkań mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat dostępnych źródeł finansowania oraz warunków, jakie trzeba spełnić, aby takie dofinansowanie uzyskać. Na wymianę pieca w ramach programu „Przyjazny Dom” można uzyskać dofinansowanie do 30% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4,5 tys. zł.

Osiemdziesiąt pięć procent dofinansowania będą natomiast mogli uzyskać mieszkańcy Mielca, którzy zdecydują się na udział w projektach, które będą mogły zostać dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

-Jak poinformował nas Urząd Marszałkowski miasto Mielec na realizację dwóch projektów parasolowych dotyczących wymiany pieców na nowe, bardziej ekologiczne może uzyskać kwotę 10 milionów złotych – powiedziała Agnieszka Kopera, kierownik Biura Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Dodatkowo podczas spotkań będzie można również uzyskać informacje dotyczące dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w dniach 23 maja (środa) o godz. 17.00 oraz 25 maja (piątek) o godz. 10.00 w Samorządowym Centrum Kultury przy al. Niepodległości 7 (sala nr 1).

 

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *