Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Festiwal Tańca Współczesnego

Festiwal Tańca Współczesnego

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty”

Czas: 18 listopada, początek – godz. 10;

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp:

* * *

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” to propozycja artystyczna o formule konkursowej adresowana do tancerzy powyżej 12 roku życia, którzy na co dzień pracują w oparciu o elementy techniki tańca współczesnego.

Powołane przez organizatorów profesjonalne  jury przyznaje nagrody  w każdej kategorii tanecznej (solo, duet, zespół). Liczba nagród w każdej kategorii (maksymalnie 3) uzależniona jes  od poziomu prezentacji konkursowych, według uznania Jury.

„work in … „, „Osobowość mnoga” – prezentacje studentów PWST w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu.

Czas: 18 listopada, godz. 19 – 20;

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Organizator: Dom Kultury SCK;

stęp wolny.

* * *

„work in …” Choreografia i wykonanie: Karolina Kardasz

Czy na pozór niespójne działania mogą stworzyć jedność? Czy zawsze wszystko jest przemyślane, czy czasem wygrywa przypadek? „work in…” to praca zbudowana na przypadkowości, rządzi impuls, pierwsza myśl, pierwsze skojarzenie. To praca nieustannie zmieniająca się. Czy zdajemy sobie sprawę, jak często naszym życiem rządzi przypadek? A jednak wszystko zdaje się być spójne….

,,Osobowość mnoga” – autorzy i wykonawcy: Agata Jędrzejczak i Joanna Kremer, muzyka – Tomasz Bauć

Osobowość mnoga, czyli potocznie rozdwojenie jaźni jest to zaburzenie, które stało się głównym tematem projektu. Ta odmienność w ciele człowieka charakteryzuje się obecnością co najmniej dwóch autonomicznych i różniących się od siebie osobowości, które naprzemiennie wpływają na zachowanie chorego. Materiał ruchowy odzwierciedla istnienie dwóch charakterów odgrywających tę samą postać. Instalacja, która wpisuje się w stroje ma za zadanie odegrać rolę faktycznych przeszkód dla ruchu, które stanowią przenośną formułę obaw, lęków i stresu dla umysłu człowieka.

Sprawdź również

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *