Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / NSI QUARTET, Big Mielec Band i Jelly Beans – ,,Zaduszki jazzowe”

NSI QUARTET, Big Mielec Band i Jelly Beans – ,,Zaduszki jazzowe”

Już za kilkanaście dni odbędzie się w Mielcu koncert ,,Zaduszki jazzowe”. 2 listopada, o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK zagrają trzy zespoły: NSI QUARTET, Big Mielec Band i Jelly Beans.

Zaduszki Jazzowe to cykl koncertów jazzowych, organizowany w wielu miastach w okresie zadusznym. Tradycja tych koncertów sięga lat 50. XX wieku. Początkowo ,,Zaduszki jazzowe” odbywały się w Krakowie, do którego zjeżdżali muzycy z całej Polski. Potem koncerty zaczęto organizować także w innych miastach w Polsce, a nawet w ośrodkach polonijnych.

Mielecki koncert wpisuje się więc w długą i wspaniała tradycję.

W koncercie wezmą udział: młody, choć już utytułowany i znany w środowisku jazzowym w Polsce NSI Quartet, Big Mielec Band oraz Jelly Beans.

* * *

Big Mielec Band to marka uznana w Mielcu. Koncertuje od 2001 roku i wywodzi się z Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zespół od 1996 r. prowadzi Waldemar Ozga, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Rzeszowie (klasa klarnetu) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej (wychowanie muzyczne). Pod jego kierunkiem 20-osobowy Big Mielec Band doskonali warsztat wykonawczy i poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. W skład zespołu wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. Spośród najważniejszych imprez z udziałem orkiestry wymienić należy: Dni Miasta Douche Les Mines w Mielcu, AIR SHOW – Mielec 97, coroczne Dni Mielca, „Juwenilia” – Mieleckie Dni Młodości, Festyn Misyjny „MIVA 2000”, „Lato z radiem”, Oktoberfest w Niemczech, Eurorkiestra w Moskwie oraz uroczystości milenijne w Tiszafoldvar na Węgrzech.

* * *

Jelly Beans – zespół istnieje dopiero 3 miesiące. Powstał w lipcu 2017 roku. W skład zespołu wchodzą czterej młodzi mieleccy muzycy: Krzysztof Mysona, Mateusz Ozga, Michał Tulik Olivier Monticolo, Jasiek Szynal. Mimo że zespół działa tak krótko, zdążył już kilkakrotnie wystąpić na mieleckich scenach. Ma też na swoim koncie sukcesy, z których największym jest zwycięstwo w Przeglądzie Zespołów w ramach V Zderzenia Muzycznego oraz udział w koncercie finałowym owego wydarzenia. Zespół czerpie inspiracje z wielu gatunków muzycznych, w tym głównie z szeroko pojętego jazzu.

 * * *

NSI Quartet to kwartet założony w 2012 r. przez młodych, utytułowanych muzyków, którzy grają jazz akustyczny. Krytycy cenią zespół za oryginalność kompozycji, świetne brzmienie i dojrzałość. Ich kompozycje łączą tradycję i nowoczesność.

Zespół powstał z inicjatywy trębacza Cypriana Baszyńskiego oraz saksofonisty Bartka Prucnala – muzyka rodem z Mielca. Swoją debiutancką płytą Introducing N S I Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzowej, czego najlepszym dowodem były zdobyte tą płytą wyróżnienia: „Debiut Roku” wg portalu jazzarium.pl oraz polish-jazz.blogspot.com.

Ich muzykę pozytywnie wypowiadały się gwiazdy światowego formatu takie jak Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, Darek Oleszkiewicz czy Piotr Wojtasik. Zespół został również doceniony na międzynarodowych konkursach jazzowych. Wygrał: 36 Jazz Juniors (2012), V Azoty Tarnów International Jazz Contest (2012), 39 Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2013), oraz 50 Jubileuszową Edycję Konkursu Na Indywidualność Jazzową „Jazz Nad Odrą” (2014). Kwartet wystąpił również na znaczących festiwalach m.in. Bielska Zadymka Jazzowa 2013, Młyn Jazz Festiwal 2013, 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2013, Jazz Juniors 2013, Gorzów Jazz Celebrations 2014, Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami 2014, Hanza Jazz Festiwal 2014, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie 2015, Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie 2015, Festiwal Strefa Ciszy 2015, Festiwal Jazz w Ruinach 2015, Festiwal JAZZtochowa 2015, Jazz Nad Odrą 2015 (zespół został zaproszony do wspólnego koncertu przez Leszka Możdżera).

Jednym ze współzałożycieli NSI Quartet jest mielczanin, Bartłomiej Prucnal, a wszyscy czterej muzycy to profesjonaliści, absolwenci Akademii Muzycznych.

W skład zespołu wchodzą: Cyprian Baszyński – trąbka, Bartek Prucnal – saksofon, Max Mucha – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja.

Inf. Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *