Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / 100. rocznica odzyskania niepodległości / O pamiątkowym dębie Piłsudskiego pisaliśmy już 5 lat temu

O pamiątkowym dębie Piłsudskiego pisaliśmy już 5 lat temu

W związku z artykułem w jednym z lokalnych tygodników, jakoby po 85 latach został odnaleziony dąb pamiątkowy Marszałka Piłsudskiego przed obecnym Zespołem Szkół  im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu („Elektrykiem”) posadzony tam 17 kwietnia 1932 r., przypominamy, ze informowaliśmy o tym fakcie już 5 lat temu w Kwartalniku „Nadwisłocze” nr 4 z 2012 r., str. 43.  Prezentowaliśmy tam również inne zdjęcia związane z przedwojennym Gimnazjum w Mielcu.

Przy okazji zwracamy się do naszych Czytelników i internautów o przesyłanie informacji, zdjęć, relacji itp. związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Szczególnie zależy nam na wiadomościach o osobach, które przyczyniły się dla państwowości polskiej w różnych okresach, w tym przed I wojną światową, w okresie II RP, podczas wojny 1939 r. i okupacji niemieckiej, a także w latach powojennych. Z góry dziękujemy.

Włodzimierz Gąsiewski

PS. Możemy także odkupić w/w materiały.

Sprawdź również

finał PLASTYKONU

Fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie z mieleckich szkół przesłali 117 prac plastycznych na organizowany przez Dom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *