Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Podczas zatrzymania młodego mężczyzny dwóch policjantów zostało zranionych siekierą

Podczas zatrzymania młodego mężczyzny dwóch policjantów zostało zranionych siekierą

Nieletni sprawcy kilkunastu włamań zatrzymani

Kilkanaście czynów karalnych popełnili nieletni, których zatrzymali policjanci podczas włamania do działek rekreacyjnych na ulicy Przemysłowej w Mielcu. Jeden z 16-latków podczas zatrzymania zaatakował funkcjonariuszy skradzioną siekierą.

Podczas policyjnych działań ukierunkowanych na ustalenie sprawców włamań do działek na terenie Mielca, funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Przemysłowej w Mielcu. Tam około godziny 22, zatrzymali jednego ze sprawców włamania do altany działkowej. Drugi ze sprawców na widok policjantów uciekł trzymając w ręku skradzioną siekierę. Policjanci podążali za mężczyzną chcąc go zatrzymać, ten jednak odgrażał się pozbawieniem życia i gdy tylko funkcjonariusze próbowali zbliżyć się do niego wymachiwał w ich kierunku siekierą usiłując zadawać ciosy.

Podczas zatrzymania młodego mężczyzny dwóch policjantów zostało zranionych siekierą i odniosło obrażenia. Zatrzymani zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie. Mają po 16 lat. W chwili zatrzymania byli trzeźwi.

W sprawie trwają dalsze czynności, a zebrany materiał dowodowy pozwolił określić nieletnim kilkanaście czynów karalnych dotyczących włamań do altanek działkowych, usiłowań włamań oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali domy zajmowane przez nieletnich i odzyskali część skradzionych przez nich przedmiotów. Obaj 16-latkowie przebywają obecnie w placówce dla nieletnich, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Do określonych im czynów karalnych obaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

Inf. i fot.: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/81669,Nieletni-sprawcy-kilkunastu-wlaman-zatrzymani.html

Sprawdź również

finał PLASTYKONU

Fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie z mieleckich szkół przesłali 117 prac plastycznych na organizowany przez Dom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *