Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Policjanci debatują o bezpieczeństwie

Policjanci debatują o bezpieczeństwie

02.11.2017. Profilaktyka społeczna i zapobieganie przestępstwom to bardzo ważny element służby mieleckich funkcjonariuszy. Aby przestrzec mieszkańców powiatu mieleckiego przed różnego rodzaju przestępstwami policjanci spotykają się z różnymi grupami społecznymi mówiąc o zagrożeniach i o tym jak ich uniknąć.

W ostatnim czasie na terenie powiatu mieleckiego odbyły się dwie debaty społeczne, których temat został zdiagnozowany przez dzielnicowych. W Wadowicach Górnych, policjanci z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, spotkali się z młodzieżą gimnazjalną. Rozmawiali na temat dopalaczy, cyberprzemocy oraz współczesnych zagrożeniach dotykających młodzież. W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Wadowice Górne Jerzy Kos oraz specjaliści min. psycholog – psychoterapeuta, oraz specjalista psychoterapii uzależnień. Debacie przewodniczył Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim kom. Rafał Szczecina oraz dzielnicowi.

Kolejna debata w trosce o bezpieczeństwo osób starszych odbyła się w budynku klubu seniora „Złoty wiek” w Przecławiu. Policjanci na czele z Kierownikiem Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorzem Maruchą poruszyli wiele istotnych problemów, z którymi osoby starsze mogą się borykać. Debata odbyła się pod czujnym okiem profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. sierż. Eweliny Ziemby. Z seniorami rozmawiano o oszustwach „na wnuczka”, „na policjanta”, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przedstawiono główne założenia, a także poinstruowano jak należy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie powiatu mieleckiego funkcjonariusze obserwują bardzo duże zainteresowanie spotkaniami z Policją dotyczącymi szeroko-pojętego bezpieczeństwa. Kolejne debaty zostały już zaplanowane w innych gminach. Zainteresowanych organizacją debaty społecznej zapraszamy do kontaktu z st. sierż. Eweliną Ziembą pod nr tel. 17 58 45 420.

O chęci zorganizowania debaty można również porozmawiać z dzielnicowymi na terenie całego powiatu mieleckiego.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/81080,Policjanci-debatuja-o-bezpieczenstwie.html

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *