Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / „Start w biznes. Tak to robią Liderzy”

„Start w biznes. Tak to robią Liderzy”

Liderzy Miasta Mielca brali udział w Mieleckich Targach Pracy. Wydarzenie to wzbogacili o tzw.  lekcję biznesu pn. „Start w biznes. Tak to robią Liderzy” .   – To  interwencja ws. młodej przedsiębiorczość, która wg. nas w Mielcu ma swoje bariery. Sens naszych działań potwierdziły badania oparte o analizę ankiety przeprowadzonej na próbie pół tysiąca młodych Mielczan – mówi o tym działaniu Jakub Cena, jeden z liderów.

Prelekcja miała złożoną formę. Za jej przebieg i przygotowanie  odpowiedzialna była grupa Liderów Miasta Mielca  w osobach Magdalena Weryńska –przedsiębiorca Łukasz Gajdowski – dyrektor MARR, Bogdan Rojkowicz – przedsiębiorca, właściciel wydawnictwa oraz  Jakub Cena  –wiceszef Rady Miasta, przedsiębiorca i pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Podczas prelekcji miało miejsce spotkanie z biznesem wielkiego formatu czyli firmą INDES  i Wojciechem Gąską – przedsiębiorcą z powiatu mieleckiego –  o którym  wiele mówiły już ogólnokrajowe telewizje publiczna czy TVN. Jego wywiad odpowiadał na wiele kwestii np. jak wyglądały jego początki? Jakie wartości należą do najważniejszych w biznesie? Co pomaga co przeszkadza?

Część praktyczną eksperci z różnych instytucji jak Urząd Marszałkowski, Powiatowy Urząd Pracy czy  Milecka Agencja Rozwoju Regionalnego w osobie właśnie – wicedyrektora Łukasza Gajdowskiego, które  zaprezentowały wachlarz aktualnych narzędzi z jakich może skorzystać przedsiębiorca podczas rozpoczęcia przygody z biznesem. Było spotkanie z mieleckim Startupem  GoFans – czyli innowacyjną młodą firmą, która skorzystała  z tych narzędzi i weszła na runek aplikacji mobilnych z mocnym akcentem.  Wytłumaczono znaczenie Stratu-pów w świecie i Polsce.

Cieszymy się, że p. dyrektor PUP Renata Siembab z takim entuzjazmem przyjęła nasz projekt w ramach Mieleckich Targów Pracy. Mamy spójną wizję jeżeli chodzi o aktywizację zawodową  w powiecie mieleckim. Widać spore zainteresowanie wśród młodych ludzi problematyką własnego biznesu. Zrobiliśmy analizę ich potrzeb i wątpliwości co do startu barier i wyobrażeń o przedsiębiorczości. Te lekcje to o interwencja ws. młodej przedsiębiorczości, a sens naszych działań potwierdziły własne badania oparte o analizę ankiety przeprowadzonej wśród pół tysiąca młodych Mielczan. Jeżeli dzięki nim uda się pomóc i wejść w biznes choć jednej osobie z grupy docelowej to będzie spory sukces. Widzimy spory odzew na nasze pierwsze zajęcia chcemy tą misje kontynuować.  – podsumowali Liderzy Miasta Mielca.

Jakub Cena
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mielca

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *