Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Za nami Targi Pracy Powiatu Mieleckiego

Za nami Targi Pracy Powiatu Mieleckiego

Wczoraj w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyły się Targi Pracy Powiatu Mieleckiego, podczas których zaprezentowało się ponad 40 firm z różnych branż działających na terenie całego powiatu. Targi odwiedziło kilka tysięcy osób.

Targi Pracy Powiatu Mieleckiego zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu i Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy Młodzieżowe Centrum Kariery w Mielcu. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Targi pracy były dla odwiedzających okazją do rozmowy z pracodawcami, pracownikami i rekruterami kilkudziesięciu firm o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku pracy. Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu chętnie służyli pomocą w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Każdy mógł również zrobić bezpłatne zdjęcie do CV.

W gronie wystawców znalazły się m.in. takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, Bury, Dobrowolscy, Kirchhoff Polska, Eldan, Spiroflex, Hotel Rado, Gardner Aerospace,  Eldrut, Czajen, Comp Soft, Autopart, Husquarna Poland, Plastwag i Cukiernia Pokusa reprezentujące branże: lotniczą, samochodową, metalową, informatyczną, odzieżową i gastronomiczną.

Mimo niesprzyjającej pogody targi pracy odwiedziło kilka tysięcy osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Wśród przybyłych byli również uczniowie mieleckich szkół, dla których była to doskonała okazja do poznania mieleckich pracodawców oraz zapoznania się z oczekiwaniami i wymaganiami, jakie stawiają pracodawcy przed kandydatami do pracy.

Na uczestników targów czekało również wiele dodatkowych atrakcji w tym specjalna lekcja przedsiębiorczości dla osób zamierzających rozwinąć własny biznes, loty na symulatorze szybowca i śmigłowca, prezentacja druku 3D i okularów wirtualnej rzeczywistości, pomiar i analiza składu ciała oraz pokazy ratownictwa medycznego. Pracodawcy organizowali konkursy, rozdawali materiały promocyjne oraz ulotki informacyjne.

W imieniu organizatorów składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i promocję Targów Pracy Powiatu Mieleckiego, tj. pracodawcom, partnerom, patronom medialnym i przybyłym gościom. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę osób bezrobotnych i poszukujących pracy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. To właśnie z myślą o Was zorganizowaliśmy pierwsze na tak dużą skalę targi pracy w powiecie mieleckim i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

Marek Przygoda
Inspektor powiatowy
Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu

Fot. Damian Gąsiewski Studio Wizualne

Linki do filmów z targów pracy:

 

 

 

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *