Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / 100. rocznica odzyskania niepodległości / UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W CHORZELOWIE

UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W CHORZELOWIE

         W dniu 11 listopada 2017 r. ( sobota ) w Chorzelowie odbyły się Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. W miejscowym Sanktuarium Matki Bożej Chorzelowskiej – Królowej Rodzin została odprawiona uroczysta Msza Św.  w intencji Ojczyzny. Następnie, nastąpił przemarsz uczestników uroczystości na Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. W kolumnie uroczystości przemaszerowali:  Kawaleria Konna z Dobrynina, Orkiestra Dęta Dobrynin z mażoretkami na czele, poczty sztandarowe, kombatanci, młodzież szkolna, delegacje władz samorządowych, przedstawiciele urzędów, instytucji, związków zawodowych, oraz mieszkańcy Chorzelowa i innych miejscowości Gminy Mielec.

Na miejscu uroczystości po odegraniu hymnu państwowego i powitaniu uczestników, przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Mielec – Józef Piątek. Następnie miało miejsce złożenie kwiatów przez poszczególne delegacje, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu ZPiT „ Chorzelowiacy”, koncert Orkiestry Dętej z Dobrynina. Po zakończeniu uroczystości nie zapomniano o poczęstunku dla poszczególnych delegacji i zaproszonych gości.

Wszyscy uczestnicy uroczystości przyczynili się, każdy na swój sposób, do uświetnienia tej pięknej uroczystości. Duże wrażenie zrobiła  młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „ Chorzelowiacy”, występująca w pięknych historycznych strojach z okresu Księstwa Warszawskiego. Pięknym gestem z ich strony było rozdawanie biało-czerwonych chorągiewek wszystkim uczestnikom uroczystości.

Organizatorom uroczystości należą się szczere podziękowania za dostarczenie wspaniałych wrażeń w tym ważnym dniu dla Polaków, jakim jest Święto Niepodległości.

Kazimierz Tarapata  ( z Tuszowa Narodowego )

Sprawdź również

Dr Jan Hupka wrócił do Niwisk

Życie i dzieło Jana Hupki na 100-lecie odzyskania niepodległości Rankiem 10 czerwca 2018 r. pod …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *