~~ Wernisaż wystawy malarstwa St. Mityka – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Wernisaż wystawy malarstwa St. Mityka

Wernisaż wystawy malarstwa St. Mityka

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK jeszcze przez tydzień można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Mityka. Artysta był związany z Mielcem poprzez wieloletnie kontakty, ale przede wszystkim poprzez swoje obrazy, na których wątek mielecki wciąż się pojawiał. Stanisław Mityk zmarł w zeszłym roku.

W piątek, 4 sierpnia, wystawę w gronie licznych przyjaciół i miłośników twórczości artysty otworzyli: Jadwiga Klaus i Janusz Chojecki. Stanisław Mityk, mimo że nie mieszkał w Mielcu, należał do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. To właśnie TMZM i KŚT oraz Samorządowe Centrum Kultury zorganizowały wystawę.

Na wernisażu, obok dużego grona mieleckich przyjaciół i znajomych Artysty, pojawili się jego najbliżsi: żona Nikola oraz córka Renata Mityk-Rożek wraz z mężem i synem. To właśnie córka Stanisława Mityka w imieniu rodziny dziękowała organizatorom wystawy i gościom wernisażu. Wzruszającym momentem było wręczenie portretu Stanisława Mityka autorstwa Janiny Śmist żonie malarza, a muzycznym akcentem był występ Andrzeja Szęszoła, znanego mieleckiego pieśniarza.

O artyście mówił też Józef Witek, regionalista, autor wielu publikacji o Mielcu, m.in. Encyklopedii miasta Mielca.

Zapraszamy do Galerii ESCEK DK SCK na wystawę malarstwa Stanisława Mityka.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *