~~ Policjanci w trosce o bezpieczne wakacje – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci w trosce o bezpieczne wakacje

Policjanci w trosce o bezpieczne wakacje

04.08.2017. Mieleccy policjanci w czasie wakacji aktywnie realizują programy profilaktyczne. Biorąc udział w półkoloniach oraz festynach dla dzieci promują bezpieczeństwo nad wodą oraz ostrzegają przed upałami. Funkcjonariusze prowadzą także działania informujące o dużym zagrożeniu pożarowym w lasach.

Tematem licznych spotkań z dziećmi i młodzieżą w czasie wakacji jest przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań, nie tylko nad wodą, czy w górach, ale także na terenie miasta.

Policjanci biorą udział w spotkaniach i festynach odbywających się na terenie powiatu mieleckiego. W najbliższy weekend funkcjonariusze wesprą swoją obecnością zbiórkę publiczną na rzecz niepełnosprawnej Nadusi Madera na strzelnicy LOK przy ulicy Partyzantów w Mielcu, a także spotkają się z mieszkańcami na Dniach Gminy Borowa. Uczestnicy festyów i spotkań mają możliwość wsiąść do radiowozu oraz zrobić sobie zdjęcie na policyjnym motocyklu. Chętnie korzystają także z ulotek i naklejek promujących programy profilaktyczne prowadzone przez mielecką komendę. Funkcjonariusze przedstawiają główne założenia wakacyjnych działań policyjnych.

Policjanci ostrzegają i alarmują! Kąpmy się w miejscach do tego wyznaczonych! Korzystanie z niestrzeżonych kąpielisk i wchodzenie do wody w miejscach niedozwolonych może być niebezpieczne!

Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas wypoczynku nad wodą. Warto przekazać je i porozmawiać o nich z dziećmi.

• Kąp się w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników.

• Zawsze stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników, opiekuna obiektu czy policjantów.

• Nie wchodź do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie kiedy jest wywieszona czerwona flaga.

• Pod żadnym pozorem nie wchodź do wody po spożyciu alkohol lub pod działaniem środka odurzającego.

• W czasie kąpieli nie krzycz i dla zabawy nie wzywaj pomocy, jeśli faktycznie nie jest ci potrzebna.

• Nie wchodź do wody bezpośrednio po obfitym posiłku czy dłuższym opalaniu.

• Przed wejściem do wody skorzystaj z natrysku, a jeśli go nie ma to ochłodź ciało wodą.

• Nigdy nie skacz do wody w miejscach nierozpoznanych.

• Nadzoruj dzieci bawiące się w wodzie, również gdy potrafią pływać. Zwykłe zachłyśnięcie wodą może skończyć się utonięciem.

• Korzystając ze sprzętu pływającego zawsze sprawdzaj jego sprawność i ubieraj kamizelkę ratunkową. Bezwzględnie zakładaj kamizelkę dziecku.

• Nie podpływaj łódką, kajakiem, rowerem czy motorówką zbyt blisko kąpiących się.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/79163,Policjanci-w-trosce-o-bezpieczne-wakacje.html

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *