Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 100-lecie urodzin Karola Wojtyły – nie tylko wirtualnie…

100-lecie urodzin Karola Wojtyły – nie tylko wirtualnie…

W czasach pandemii koronawirusa życie, szczególnie to kulturalne przeniosło się do internetu. Jednak, to wszakże bardzo bardzo ważne medium nie zastąpi żywego odbioru. Czasem wystarczą proste działania, jak chociażby zawieszenie na ogrodzeniu plebanii przez bazyliką mniejszą pw. św. Mateusza w Mielcu kilku dużych plansz foto-informacyjnych przedstawiających życie Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, którego 18 maja 2020 r. obchodzimy 100. rocznice urodzin.

Miejsce, gdzie zawieszono plansze, mimo pandemii jest szczególnie licznie uczęszczane przez mieszkańców Mielca, którzy tamtędy udają się na nadrzeczne bulwary. Wystarczy tylko na chwilę zatrzymać się, albo chociaż zwolnić kroku, aby prześledzić drogę życiową, papieża-Polaka i jednocześnie świętego, który nie tylko rozsławił imię Polski na całym świecie, ale też był i jest drogowskazem do milinów ludzi.

Fot. Włodzimierz Gąsiewski

Zobacz także:

W 100-lecie urodzin Karola Wojtyły – poświęcone Mu wiersze mieleckich poetów recytuje Włodek Gąsiewski

Sprawdź również

Marszałek Władysław Ortyl zakażony koronawirusem

SZANOWNI PAŃSTWO  Z UWAGI NA KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ MARSZAŁEK WŁADYSŁAW ORTYL WYKONAŁ TEST NA …