Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Fotogaleria / OSTATNIE POŻEGNANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA z Jam Wielkich

OSTATNIE POŻEGNANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA z Jam Wielkich

       ŚP. KSIĄDZ  JÓZEF  KOŁEK  urodził się 10 lutego 1954 r. w Mielcu, jako syn Stanisława i Marii z domu Bieniek. Pochodził z parafii Tuszów Narodowy. Egzamin dojrzałości złożył w 1974 r. w Rzeszowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, w dniu 25 maja 1980 r. otrzymał w Tarnowie święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego  Jerzego Ablewicza.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:  Ocieka ( od 11 czerwca 1980 r.). Wojakowa ( od 5 lipca 1983 r.). Nowe Rybne: ( od 17 czerwca 1985 r. ).

Z dniem 6 sierpnia 1996 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Św. Augustyna w Jamach Wielkich. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza trzeźwości i wicedziekana w dekanacie Radomyśl.

W dowód uznania za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w dniu 8 grudnia 1996 r.  otrzymał diecezjalne odznaczenie  Ekspositorium Canonicale.

Zmarł 25 kwietnia 2019 r.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego została odprawiona w kościele parafialnym w Jamach Wielkich, natomiast doczesne szczątki zmarłego proboszcza zostały przewiezione do jego rodzinnej Parafii Tuszów Narodowy i złożone w rodzinnym grobowcu.

Podczas ceremonii pogrzebowych, a zwłaszcza podczas przemówień pożegnalnych, dało się zauważyć wielki szacunek i wdzięczność parafian dla swojego księdza proboszcza. Znamienny i wymowny był tłumny przyjazd parafian z Jam Wielkich i Małca, a także z innych parafii, w których wcześniej pracował na miejsce Jego pochówku, w Tuszowie Narodowym.

Osobiście znałem śp. Ks. Józefa Kołka i mogę potwierdzić, że był on ofiarnym duszpasterzem, a także serdecznym i gościnnym człowiekiem kochającym ludzi.

      NIECH ODPOCZYWA W POKOJU !

Kazimierz Tarapata  (z Tuszowa Narodowego)

Sprawdź również

Oprowadzenie autorskie Bartłomieja Zięby po „Sztuce z odzysku”

W mroźny wieczór 7 stycznia 2024 r. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na nową wystawę do …