Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / LOTNICZY MIELEC „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023 nr 50/2023

LOTNICZY MIELEC „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023 nr 50/2023

Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy przygotowania i redakcję wydania jubileuszowego 50. numeru kwartalnika-rocznika „Nadwisłocze” w wersji tematycznej lotniczej pod wiodącym tytułem „LOTNICZY MIELEC”. Przyczynkiem do lotniczego charakteru jest kolejna okrągła 85. rocznica powstania przemysłu lotniczego w Mielcu 1938-2023 oraz historycznego, m.in. ze względu na praktyczny zanik regionalnych publikacji historycznych, wspomnień, relacji i dokumentacji fotograficznych. W „LOTNICZYM MIELCU” ukażą się m.in. najciekawsze artykuły z 20-lecia, wzbogacone chociażby o kolor w fotografiach. Będzie też wiele nowych artykułów i tu apelujemy do naszych Czytelników i Sympatyków o podjęcie współpracy w tym zakresie, m.in. poprzez udostępnienie wspomnień, artykułów lub materiałów do nich: dokumentów i fotografii w wersji cyfrowej lub do skanowania na miejscu. W razie potrzeby odwiedzimy naszych Czytelników i spiszemy ich relacje, wyjedziemy także w teren do miejsc ciekawych wydarzeń. Przedstawimy też prywatne kolekcje lotniczo-historyczne w postaci ich opisu i dokumentacji fotograficznej, w razie potrzeby zachowamy anonimowość osoby relacjonującej lub kolekcjonera.

Nasz kontakt i uzgodnienie warunków współpracy:

antykwariat-galeria, Mielec, ul. Jana III Sobieskiego 1, tel. 602 776197 e-mail: gasiewski@interia.eu

„LOTNICZY MIELEC” będzie miał swoją limitowaną edycję papierową, drukowaną, z kolorowymi zdjęciami, w twardej oprawie, albumowego formatu A-4 i stanowić będzie atrakcyjną publikację pod względem edycji. Ponadto, tradycyjnie już od poprzednich numerów zostanie ono zamieszczone w Internecie, jako bezpłatne pliki pdf. Przy okazji informujemy, że archiwalne bezpłatne numery „Nadwisłocza” są zamieszczane w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej i zachęcamy do ich lektury: Nadwisłocze : ogólnopolski kwartalnik społeczno-kulturalny – Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa (pbc.rzeszow.pl)

Jeszcze raz zapraszamy do współtworzenia jubileuszowego „Nadwisłocza”

redaktor naczelny

Włodzimierz Gąsiewski

dr nauk humanistycznych w zakresie historii

Zobacz także;

VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbędą się w Mielcu

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …