Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / TRZY KARETKI DLA POGOTOWIA RATUNKOWEGO W MIELCU

TRZY KARETKI DLA POGOTOWIA RATUNKOWEGO W MIELCU

Mieleckie pogotowie zostało dziś doposażone w trzy karetki oraz dwa urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej. Wszystko za sprawą dotacji, jaką Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przekazała na ten cel samorządowi Powiatu Mieleckiego.

Przekazanie ambulansów odbyło się w poniedziałek, 5 lutego, przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Do oddziałów pogotowia ratunkowego z Podkarpacia trafiło łącznie 13 karetek i 13 urządzeń do kompresji klatki piersiowej.

Z budżetu wojewody w ubiegłym roku na ten cel zostało wyasygnowane 6,5 mln. zł. Pozwoliło to na wymianę co szóstej karetki, które funkcjonowały w ramach systemu państwowego ratownictwa medycznego w naszym województwie – mówiła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki. Środki na karetki zostały przyznane lokalnym samorządom, te zaś przekazały je działającym na swoim terenie stacjom pogotowia ratunkowego. Sprzęty zakupione dzięki oszczędnościom z budżetu wojewody trafiły dziś ostatecznie do ratowników z Mielca, Krosna, Rzeszowa, Przemyśla i Sanoka.

Nowoczesny system ratownictwa medycznego obejmuje zarówno dobrą organizację pracy, kompetencje ludzi, jak i otrzymany dziś nowoczesny sprzęt.  Taki sprzęt jest kosztowny, stąd istotnym elementem jest wsparcie administracji publicznej w tym zakresie – mówił Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, który podziękował wojewodzie w imieniu wszystkich obdarowanych placówek.

Koszt jednego ambulansu wraz z wyposażeniem, w zależności od specyfikacji, wynosi około 500 tys. złotych. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z Urzędem Wojewódzkim mieleckie pogotowie otrzymało dziś aż trzy, dobrze wyposażone karetki oraz ratujące życie urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wierzę, że dzięki przekazanemu sprzętowi ratownicy będą mogli działać  jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej –  komentuje starosta Zbigniew Tymuła.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

 

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …