Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / 15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce. Jubileuszowe spotkanie w Mielcu

15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce. Jubileuszowe spotkanie w Mielcu

15. rocznicę rozpoczęcia działalności produkcyjnej w Polsce obchodzi spółka KIRCHHOFF Automotive. W dniu 27 czerwca br. w Mielcu odbyło się wydarzenie organizowane w związku z tym jubileuszem. W jego ramach odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli właściciele firmy: Arndt G. Kirchhoff oraz dr Johannes Kirchhof, a także Janusz Soboń – prezes Zarządu Kirchhoff Polska i dyrektor generalny ds. strategii Kirchhoff Automotive, Mariusz Błędowski – dyrektor mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Piotr Wojaczek – prezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach. Wystąpienia podczas konferencji prezentujemy na załączonym wideo.

Po konferencji, wystąpieniach jej uczestników i odpowiedziach na pytania nastąpiło zwiedzanie narzędziowni i tłoczni oraz symboliczne wbicie łopaty pod nową inwestycję.

Jeden z największych inwestorów w naszym kraju – firma KIRCHHOFF Automotive – na polskim rynku jest obecny już od 15 lat. Przedsiębiorstwo należące do międzynarodowej grupy Kirchhoff pierwszy zakład otworzyło w 1999 roku w Mielcu, a kilka lat później dwa młodsze w Gliwicach. Dzisiaj w polskich fabrykach należących do koncernu o niemieckim rodowodzie zatrudnienie znajduje przeszło 1400 osób. Tylko w zakładach zlokalizowanych na Podkarpaciu zespół KIRCHHOFF Automotive tworzy około 900 osób.

To dla nas wyjątkowy czas – mówi Janusz Soboń, Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. – Jubileusz jest okazją do podsumowania osiągnięć ostatnich 15 lat, ale również rozpoczyna nowy etap w historii firmy KIRCHHOFF Automotive – etap dynamicznego rozwoju w oparciu o innowacyjność i umacnianie pozycji rynkowej.

 

Inwestycje szansą na nowe miejsca pracy

 

Według planów spółki jeszcze w tym roku zrealizowane zostaną inwestycje o łącznej wartości koło 70 mln zł. W Mielcu, do istniejącej hali „nowego” zakładu, dobudowane zostanie 1200 m² powierzchni produkcyjnej pod instalację nowoczesnej prasy. W starszym obiekcie pojawią się m.in. kolejne stacje spawalnicze i zgrzewalnicze. Podobne inwestycje będą miały miejsce w Gliwicach. – Tylko w zeszłym roku zrealizowaliśmy sprzedaż o wartości  blisko 130 mln €. Ponadto zanotowaliśmy wzrost dostaw także dla niemieckich producentów: VW, BMW i Daimler. Nasze produkty trafiają do fabryk samochodów na całym świecie, nawet do USA, Brazylii czy Chin. Chcemy utrzymać tendencję wzrostową. Stąd kolejne aspiracje zmierzające w kierunku rozszerzenia produkcji, a docelowo utworzenia nowych miejsc pracy – dodaje Janusz Soboń.

    Koncern KIRCHHOFF Automotive jest częścią grupy o przeszło 200 letniej historii. Dzisiaj, roczne obroty całej grupy sięgają 1,6 mld €, a w zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na całym świecie zatrudnienie znajduje aż 11 tys. osób. Przez 15 lat działalności polskie zakłady KIRCHHOFF Automotive wypracowały sobie pozycję czołowego polskiego dostawcy dla producentów samochodów na całym świecie. Firma od 1998 zainwestowała przeszło 160 mln €, tym samym stając się jednym z kluczowych inwestorów w naszym kraju.

Inf. Włodzimierz Gąsiewski

zdjęcia: Włodzimierz Gąsiewski, Krzysztof Babiarz

 

 

15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce

Sprawdź również

PZL Mielec przygotowują się do serwisowania wojskowych odrzutowców

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec zapowiedziały, że wchodzą na rynek serwisowanie wojskowych samolotów odrzutowych. Mówił o …