Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Pięć literackich laurów dla licealistów z Jeżowego

Pięć literackich laurów dla licealistów z Jeżowego

            Poeci i prozaicy z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem osiągnęli wielki sukces w XV Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców, którego finał miał miejsce 25 czerwca w Osiedlowym Klubie Kultury „Karton” w Rzeszowie. Można śmiało powiedzieć, że zdominowali oni kategorię literacką zdobywając połowę z wszystkich laurów konkursowych.

            Jury konkursowe stanowili Adam Decowski i Janina Ataman-Gąsiewicz z Oddziału ZLP w Rzeszowie, Jerzy Nawrocki – redaktor „Osiedlowego Świata”, opiekun grupy literackiej i dziennikarskiej OKK „Karton”, oraz redaktor miesięcznika „Nasz Dom – Rzeszów”, Ryszard Zatorski. Przyznali oni nagrody najlepszym spośród 59. uczestników konkursu.

            I nagrodę za opowiadanie otrzymała Justyna Rębisz – uczennica klasy II LO w Jeżowem, zaś nagrodę III w tej kategorii przyznano Grzegorzowi Bednarzowi z klasy III i Agnieszce Peszt z klasy I LO. Sukces w kategorii prozatorskiej odniosła także, znana dotychczas jedynie jako poetka, Aneta Bąk z klasy III LO. Laureatce wielu ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów przyznano Nagrodę Specjalną za miniaturę literacką. Aneta wzięła oczywiście udział także w konkursie poetyckim, w którym przyznano jej II nagrodę. Wyprzedziła ją jedynie Iwona Sikora z ZSE w Rzeszowie, z którą Aneta często rywalizowała na różnych konkursach (ostatnio w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” w Warszawie). Za przebywającą obecnie w Austrii laureatkę nagrody odbierał jej kolega z klasy Grzegorz Bednarz.

            Nagrody zdobyli także między innymi Janusz Jaworski z LO dla Dorosłych ZDZ w Rzeszowie (proza poetycka), Anna Iwaszek z ZSE w Rzeszowie (opowiadanie), Rafał Jankowski z ZSE (recenzja teatralna), Wioletta Goś i Maciej Janus z Zespołu Szkół ZDZ w Rzeszowie (reportaż).

            W swoich wystąpieniach o dobrym poziomie nagrodzonych tekstów i literackich uzdolnieniach uczestniczących w konkursie twórców mówili między innymi Jerzy Nawrocki, Ryszard Zatorski i kierownik OKK „Karton” – Józef Tadla. Wiele miłych słów skierowali oni także do tych opiekunów, którzy po raz kolejny mieli największą ilość laureatów: Ryszarda Mścisza z Zespołu Szkół w Jeżowem, Beaty Kotelnickiej z ZSE w Rzeszowie i Marii Tomkiewicz z LO dla Dorosłych ZDZ w Rzeszowie. W miłej atmosferze towarzyszącej rozgrywanemu w samej końcówce roku szkolnego konkursowi laureaci odebrali nagrody książkowe i rzeczowe, na koniec zaś stanęli do specjalnej sesji zdjęciowej. 

Ryszard Mścisz

Pięć literackich laurów dla licealistów z Jeżowego

Sprawdź również

Zaproszenie na koncert kolęd…

Dom Kultury SCK i Parafia pw. MBNP zaprasza na koncert kolęd „Serca ludzkie się radują” …