Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 16 laptopów dla Rudy

16 laptopów dla Rudy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie wygrał mobilną pracownię multimedialną w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „#OSEwyzwanie”.

Do konkursu organizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Zmagania składały się z kilku etapów. Projekty, w których uczestniczyła szkoła z Rudy to: mLegitymacja i ogólnoświatowy tydzień kodowania. Dodatkowo placówka mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Koordynatorem szkolnym tego ciekawego przedsięwzięcia był Ireneusz Weryński, a nad całością czuwał dyrektor Ireneusz Wołoszyn.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu podstawówce w Rudzie nagrody, w postaci mobilnej pracowni multimedialnej, która będzie wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. – Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, życzymy więcej takich wygranych. Sprzęt posłuży uczniom do rozwijania zainteresowań informatycznych – przekazuje Ireneusz Wołoszyn.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …