Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Premiera sztuki „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości SCK

Premiera sztuki „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości SCK

Premiera sztuki „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru „ROZMAITOŚCI” im. Stefana Ostrowskiego – 19 października, godz. 18, sala widowiskowa DK SCK. Kolejny spektakl odbędzie się 22 października o godz. 19.

Organizatorzy – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 30 zł w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.

Fredrowskie „Gwałtu, co się dzieje” opowiada o życiu w miasteczku, gdzie rządy sprawują kobiety. Dlaczego? Bo mężczyźni okazują się niezdarami. Dzieje się tak aż do momentu, gdy u wrót miasta pojawiają się Tatarzy. Czy mężczyźni odzyskają utracony prymat w mieście?

Najnowszy spektakl zainauguruje Mielecki Tydzień Teatru w DK SCK, czyli „Mieleckie teatralia”. Sztukę wyreżyserowała – jak absolutną większość przedstawień Teatru „Rozmaitości” – Jadwiga Klaus. Wystąpią: Agnieszka Trybulec- Kużdżał, Bartosz Kramarz, Ewa Czeczot, Paweł Pazdan, Agnieszka Mirowska- Żelazko, Magdalena Szelest – Tara, Edward Kociański, Piotr Klamka, Maciej Błachowicz, Barbara Stec, Eugeniusz Idzior, Janusz Pacholec, Elżbieta Witek.

Teatr Rozmaitości SCK im. Stefana Ostrowskiego powstał z inicjatywy dwóch instruktorek teatralnych Magdaleny Kriger (obecnie Betleja) i Jadwigi Klaus. Pierwszym spektaklem było Misterium Bożego Narodzenia wystawione w 2013 r. wraz z młodzieżową grupą ANTRAKT. Potem Teatr Rozmaitości, już w wyłącznie dorosłym wydaniu, wystawiał kolejno: „Dziewczyny z pomysłem” (2014), „Damy i huzary” Aleksandra Fredro, Mielec się bawi – kochamy lata 70 –te” (2015), „Gdzie diabeł nie może” (2016), „Ciotka”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu wg St. Tyma (2017), „Wesele” St. Wyspiańskiego, „Ożenek” Mikołaja Gogola (2018), „Królowa przedmieścia” (2019 – 2021), widowisko z okazji 3 MAJA nagrane w Pałacyku Oborskich (2021), „Teatr Variete – lata 20 –te” (2021), „Teatr Variete – Baw się razem z nami” – piosenki z lat 60. i 70. z muzyką w wykonaniu BIG-MIELEC-BAND, „BELFER” monodram w reżyserii i wykonaniu Janusza Pacholca, PIGMALION wg sztuki G.B. Shawa (2023).

Aktorzy „Rozmaitości” gościli w wielu ośrodkach kulturalnych Podkarpacia: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, Tarnobrzeskim Domu Kultury, Domu Kultury w Przecławiu, Gminnym Ośrodku Kultury w Leżajsku z siedzibą w Giedlarowej. Zarówno w Mielcu, jak i podczas gościnnych występów, trupa teatralna „Rozmaitości” przyjmowana jest entuzjastycznie, a jej propozycje cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Źródło: https://www.kultura.mielec.pl/wydarzenie-432-premiera_sztuki_gwaltu_co_sie_dzieje-szczegoly-11661.html

p r o m o c j a :

„Zdążyć przed Judaszem” duodrama Włodka Gąsiewskiego oparta na faktach autentycznych

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …