Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / 100. rocznica odzyskania niepodległości / Apel – Bądź dumny – wywieś flagę”

Apel – Bądź dumny – wywieś flagę”

Padew Narodowa: 28.03.2018r.

 

                                                                        Szanowni Państwo !!!

                                                                        Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli

                                                                        i Placówek Oświatowych

                                                                       Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

                                                                       Urzędy i  Organizacje pozarządowe.

                                                                       wszystkie

APEL:

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia POLAKIEM.

02 maja 2018 roku to Święto Flagi.

Pragniemy uczcić w sposób nie tylko świąteczny lecz patriotyczny i zorganizować  w Mielcu heppening  pod hasłem „Bądź dumny – wywieś flagę”.

Uroczystość będzie wpisana nie tylko w święto flagi i barw, lecz przybierze charakter Stulecia Odzyskania Niepodległości  z następującego powodu: Uchwała Sejmu Królestwa Polskiego w 1831 roku głosiła Kokardę narodową, stanowić będą kolory Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego  jest to kolor biało – czerwony.

Te barwy jako Narodowe symbolizowały państwo którego chwilowo nie było  i naród który pod tymi barwami wybijał się na NIEPODLEGŁOŚĆ.

W dniu 01 sierpnia 1919 roku te barwy narodowe uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej stałysię barwami państwowymi.

Heppening, który pragniemy zorganizować przybliży młodemu i starszemu pokoleniu nie tylko historie lecz w ramach integracji między pokoleniowej biernie i czynnie, uczczony  zostanie w dniu 02 maja 2018 roku w Mielcu, miejsce Bulwar nad Wisłoką o godz. 14:00.

W związku z powyższym Wolontariusze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koło w Padwi Narodowej i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mielcu bardzo proszą  o zaangażowanie w działanie edukacyjne na rzecz uczczenia tej rocznicy .

Szczególną prośbę kierujemy do nauczycieli aby zachęcili dzieci i młodzież oraz rodziców do włączenia się do roli wolontariuszy.

Celem byłoby  rozdawanie ulotek reklamowych i zachęcenie swoich bliskich  aby w dniu  02 maja br. zawisły  w każdym domu i mieszkaniu   „ flagi biało – czerwone”.

Tym samym prosimy dyrektorów szkół o udostępnienie auli – sali gimnastycznej  w miejscowej szkole celem poprowadzenia 45 min. wykładu historycznego przez mgr Leszka Rodziewicza –  historyka-wykładowcę w dniach 12 do 13 kwietnia br.

Odpłatność za poprowadzony wykład wynosić będzie 60 złotych.

Zgłoszenia o wyrażeniu woli poprowadzenia wykładu prosimy kierować na adres e-mail:  alma@tbg.net.pl   do dnia 10 kwietnia 2018 roku.

 

Organizator: Helena Surowiec  – Prezes

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Koło przy Parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy               

ul. Jana Pawła II 3 w Padwi Narodowej.

Tel. 15 823 57 65  kom. 507 018 610.

Sprawdź również

Zamek, zamek w Mielcu mamy! [wideo]

Kolejny film Muzealnego kącika dla najmłodszych. Video Pałacyk Oborskich zaprasza na drugi film serii animowano-dokumentalnej …