Trzy miesiące aresztu zastosował mielecki sąd wobec 28-letniego mieszkańca gminy Tuszów Narodowy, który stosował przemoc wobec swoich bliskich. Mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną, groził im pozbawieniem życia oraz wszczynał awantury. Podejrzany usłyszał również zarzut uszkodzenia ciała i znieważenia policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek po południu policjanci zostali wezwani do jednego z domów jednorodzinnych w gminie Tuszów Narodowy. Według zgłoszenia 28-letni mężczyzna próbował ugodzić ojca nożem, a następnie uderzał go tłuczkiem kuchennym. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala.
Napastnik podczas zatrzymania był agresywny wobec policjantów. Wyzywał i groził im pozbawieniem życia oraz szarpał się z funkcjonariuszami. Mężczyzna był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzuty znęcania się nad rodziną, uszkodzenia ciała ojca oraz znieważenia funkcjonariuszy.
W trakcie czynności policjanci ustalili, że 28-latek od ubiegłego roku znęcał się psychicznie nad domownikami, wszczynał awantury podczas których wyzywał ich oraz groził im pozbawieniem życia.
Po zatrzymaniu mężczyzny funkcjonariusze, w domu pokrzywdzonych zabezpieczyli nóż kuchenny oraz tłuczek do mięsa, których tego dnia miał używać podejrzany awanturując się z ojcem.
Na wniosek policjantów popartych przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 25 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 218) oznacza jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.
Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny!
Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98126,Areszt-dla-sprawcy-przemocy-w-rodzinie.html