Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Bądźmy w kontakcie – miasto Mielec ma swoją aplikację

Bądźmy w kontakcie – miasto Mielec ma swoją aplikację

13 marca 2020

Najszybszy kanał komunikacyjny w Mielcu – to główna zaleta aplikacji Blisko, którą mogą już instalować na swoich telefonach komórkowych mieszkańcy Mielca.

Alerty

W związku z panującą sytuacją dotyczącą koronawirusa, w myśl usprawnienia komunikacji na linii mieszkaniec – magistrat, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski podjął decyzję o przyspieszeniu wdrożenia aplikacji mobilnej w naszym mieście. Dzięki niej, mieszkańcy, którzy ją zainstalują będą otrzymywać istotne informacje z mieleckiego magistratu – zarówno te dotyczące decyzji prezydenta odnośnie koronawirusa jak i inne aktualności ważne dla mielczan.

– Aplikacja „Blisko” daje szeroki wachlarz możliwości, w tym, to na czym zależy mi najbardziej – kontakt z mieszkańcami. Dzięki aplikacji, mieszkaniec ma możliwość napisać wiadomość bezpośrednio do urzędu. Co ważne, do takiej wiadomości można dołączyć załączniki w postaci zdjęcia. Daje to możliwość kontaktu z urzędem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Segrego

Poza powiadomieniami od mieleckiego magistratu, aplikacja daje także szereg innych możliwości. To, co najbardziej może spodobać się mieszkańcom, to funkcja Segrego. Do aplikacji można dodawać nowe zakładki, które nas interesują. Instalując dodatek „Odpady komunalne” mamy dostęp do informacji, kiedy będzie najbliższy odbiór odpadów oraz gdzie wyrzucić dany odpad. Wpisując np. „szczoteczka do zębów” możemy dowiedzieć się do jakiego kubła należy ją wyrzucić. Dzięki temu dodatkowi możemy zamówić kontener, worek lub kubeł, zgłosić nieodebranie śmieci, dzikie wysypisko lub gospodarstwo domowe, które w naszym odczuciu pali w piecu niedozwolone substancje.

Ankiety i powiadomienia

Aplikacja „Blisko” daje także możliwość przeprowadzania ankiet wśród mieszkańców. To bardzo ważny element komunikacji, który w wyjątkowych sytuacjach pozwoli na podejmowanie decyzji po wcześniejszym poznaniu opinii mielczan. W dobie rozwoju technologii przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Jak zainstalować aplikację

By zainstalować aplikację, wystarczy w Sklepie Play (Android) oraz w AppStore (iOS) Wpisać „Blisko”. Po ściągnięciu aplikacji na telefon należy wpisać swoją miejscowość zamieszkania. Kolejnym etapem jest wybranie nadawców, od których chcemy otrzymywać powiadomienia. Aby otrzymywać informacje z Urzędu Miejskiego w Mielcu, należy aktywować nadawcę „Miasto Mielec”, wśród propozycji pojawi się także możliwość dodania nadawcy „Odpady komunalne”, o której napisane jest wyżej.

Aplikacja „Blisko” dla mieszkańców Mielca jest darmowa. Szczegółowe informacje jak pobrać aplikację znajdują się filmie instruktażowym na stronie mielec.pl

Marietta Mateja-Nowak

Biuro Promocji i Sportu

Urząd Miejski w Mielcu

Sprawdź również

Wraca zdalne nauczanie

19 października odbyła się online narada wicestarosty Powiatu Mieleckiego z dyrektorami szkół, dla których Starostwo …