Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Baw się razem z nami

Baw się razem z nami

Aktorzy mieleckiego Teatru „Rozmaitości” znów zaśpiewali. Próbki ich talentu poznaliśmy w wodewilu „Królowa przedmieścia” i spektaklu „Teatr Variete”, tym razem jednak wystąpili w solowych popisach wokalnych podczas koncertu, który żartobliwie nazwano Festiwalem Polskiej Piosenki w Mielcu, a który – nawiązywał – zachowując właściwą miarę rzeczy – do festiwalu opolskiego. Koncert „Baw się razem z nami” odbył się 8 marca w sali widowiskowej Domu Kultury SCK, a repertuar nawiązywał do muzyki lat 60. Przeboje muzyki polskiej z tamtej dekady, a także ich mieleckich wykonawców z wdziękiem i humorem zapowiadali Agnieszka Kużdżał – Trybulec i Bartosz Kramarz – także aktorzy „Rozmaitości”.

Muzycznym bohaterem pierwszoplanowym drugiego planu był BIG Mielec BAND – znakomity zespół muzyczny działający w ramach Domu Kultury SCK. Jego kierownikiem i dyrygentem jest Waldemar Ozga, który do udziału w BMB namówił najlepszych muzyków w Mielcu. Podczas koncertu publiczność miała okazję wysłuchać świetnych wykonań zespołowych i solowych BMB.

W wokalnych popisach wystąpili aktorki i aktorzy Teatru „Rozmaitości” im. Stefana Ostrowskiego: Maciej Błachowicz, Joanna Kruszyńska, Barbara Jabłońska, Magdalena Szelest-Tara, Ewa Czeczot, Karolina Rostkowska, Paweł Pazdan, Małgorzata Zduńska, Grzegorz Cebula, Barbara Stec, Dagmara Jachyra.

W koncercie zatańczyła też para tańca towarzyskiego Emilia Tara i Mateusz Sala ze Szkoły Tańca „Gala”, podopieczni Mariusza Sosińskiego.

Koncert reżyserowała Jadwiga Klaus, wykonawcami opiekowali się muzycznie Małgorzata Pazdro i Sławomir Stan, pomocy w opracowaniu choreograficznej udzieliła Marzena Gawrońska. Teatr „Rozmaitości” działa przy Domu Kultury SCK.

Publiczność stawiła się na koncert w komplecie, szczelnie wypełniając salę widowiskową i balkon. Nie obyło się bez bisu.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …