Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / BĘDZIE NOWA ULICA W MIELCU

BĘDZIE NOWA ULICA W MIELCU

Pod koniec maja br. poznamy dokumentację techniczną nowej drogi, którą połączy ulicę COPu z ulica Wojska Polskiego. Po zakończeniu prac przy obwodnicy miasta nowa ulica dużym ułatwieniem dla osób, które omijając Mielec będą chciały wjechać do północnej części Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

            Wykonawcą dokumentacji projektowej nowej drogi będzie pracownia AJKO Artur Kręcisz ze Staszowa, która wygrała przetarg ogłoszony w połowie stycznia br. Nowa droga będzie biec od ulicy COPu, za składowiskami firm EuroEko i Kronospan do ulicy Wojska Polskiego. – Budowa tej ulicy to ważny element mający wpływ na dalszy rozwój obszarów przemysłowych na terenie naszego miasta. Z pewnością będzie to dla wielu nie tylko wygodny dojazd do miejsca pracy, ale także łatwiejszy krótsza, a co za tym idzie także szybsza droga transportu towarów zarówno do jak i ze strefy – powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski. Prezydent podkreślił także, że wraz z oddaniem do użytku obwodnicy Mielca i zakończeniem prac przy planowanej ulicy, zmieni się układ drogowy miasta. – Mam nadzieję, że ciężki transport towarów zarówno w kierunkach Warszawa, Rzeszów, a także do autostrady, skieruje się właśnie przez ten łącznik do obwodnicy i dalej. Oczywiście dzięki temu przynajmniej część ruchu kołowego nie będzie kierowana przez centralną część miasta – zaznaczył Janusz Chodorowski.

            Prezydent Mielca zaznaczył także, że kilka lat temu, gdy powstawał Mielecki Park Przemysłowy na osiedlu Rzochów, wiele osób dziwiło się i zwracało uwagę na dość skomplikowany i kręty dojazd do tych terenów przemysłowych. Jednak po zakończeniu prac przy obwodnicy i oddaniu do użytku pozostałych dróg zapewniających dojazd do MPP można zaobserwować zupełnie nowy układ komunikacyjny. – Od początku naszych prac przy powstaniu MPP planowaliśmy, że główny dojazd będzie odbywał się poprzez obwodnicę. Dziś park się rozwija i coraz więcej firm lokuje tam swoją działalność, dziś także systematycznie przybywa dróg, które z jednej strony ułatwiają transport towarów, z drugiej zaś sprawiają, że mniej dużych samochodów przejeżdża przez centrum miasta – dodał Janusz Chodorowski.

            Rozpoczęcie budowy nowej drogi od COPu do Wojska Polskiego planowane jest jeszcze w bieżącym roku.

 

Krzysztof Urbański

BPI UM Mielec

mapa źródło: https://www.google.pl/maps

Sprawdź również

Porady w sprawie Tarczy Antykryzysowej w Biurze Poselskim Fryderyka Kapinosa

Przyjęty przez Sejm i podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę pakiet ustaw składających się na Tarczę …