Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Brawo Kuba

Gryf- symbol Mielca i Dębicy Rzech, Dama z Krasiczyna czy też Kolbusz i Jarosław – te postacie pojawiły się wierszu, który zapewnił uczniowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu drugie miejsce w finale Podkarpackiego Konkursu ,,Literatura i dzieci”

 Niedawno informowaliśmy o miejskim sukcesie Jakuba Witka. Wtedy zdeklasował wszystkich z Mielca i okolic, dostał się do finału konkursu recytując wiersz swojego dziadka, znanego regionalisty i autora Encyklopedii Miasta Mielca – Józefa Witka.

Ten niezwykły duet pokoleń dziadka i wnuka, jak widać jest przepisem na sukces. W finale mielczanin rywalizował z 35 osobami z całego regionu. Ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Kuba na co dzień jest uczniem czwartej klasy. Od najmłodszych lat z powodzeniem bierze udział w konkursach recytatorskich organizowanych na terenie miasta i powiatu. Jego opiekunem jest nauczycielka Marzena Chudzik. Tegoroczny konkurs upłynął pod hasłem „Niezwykłe opowieści „. Kuba zaprezentował jurorom wiersz ,, Sejmik podkarpackich dziwadeł’’. Jak widać oceniający docenili nie tylko profesjonalne wykonanie, ale i oryginalność tekstu, który został napisany właśnie na tę okazję.

Gratulacje Kuba!!!

Joanna Tarnowska-Leyko

 

Sprawdź również

„Ekstremalny Plac Zabaw” w Mielcu po raz kolejny [101 zdjęć]

3 lipca 2020 r. Miasto Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu Studio Wizualne …