Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / ,,Dwórki Królewskie z Dworzankami”

,,Dwórki Królewskie z Dworzankami”

Krystyny nie ustają w podziwianiu uroków podkarpackiej kultury i przyrody. Gospodarze Podkarpackich Imienin Krystyn – samorządy wraz z lokalnymi instytucjami i organizacjami społecznymi w Łańcucie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Przemyślu, Osieku Jasielskim, Jarosławiu, Rymanowie-Zdroju i Komańczy dokładali starań aby zaprezentować jak najlepszy wizerunek swoich gmin z osobliwościami lokalnymi w obszarze gospodarczym, kulturowym, obyczajowym, turystycznym i sportowym.

Obiektywne okoliczności uniemożliwiające organizację corocznego marcowego wydarzenia nie zniechęciły solenizantek i IX Podkarpackie Imieniny Krystyn zwołują letnią porą. Na tegoroczne święto Krystyny z Podkarpacia i ich zaprzyjaźnione imienniczki z Warszawy, Lublina, a nawet ze Szwecji zjadą do Huty Komorowskiej w gminie Majdan Królewski na niedzielę 22 sierpnia.

Ale nie pomijając pobliskich miejsc godnych uwagi pojadą najpierw do olśniewającego blaskiem Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie, gdzie czekają na nie bombki z napisem „Krystyna”.

Pamiętając o swojej patronce śp. Krystynie Bochenek pomodlą się Jej w intencji podczas mszy św. w Kościele parafialnym p.w. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej. Zwiedzą też Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, który opuścił rodzinne strony udając się na misje do Zambii.

W ozdobnie urządzonej i udekorowanej sali Ochotniczej Straży Pożarnej czekać będą na nie smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń ,,Dworzanki” pod wodzą Krystyny Wołosz. Podczas akademii prof. UR dr hab. Krystyna Leśniak Moczuk, prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich nada godności: „Krystynianin Pierwszy” i „Nasza Krystyna” i „Krynia 2020” oraz zaprezentuje autorską książkę ,,Fenomen Krystyn”.Prof. dr hab. Zofia Krystyna Chyra-Roliczz Warszawy wręczy autorską książkę „Maria Konopnicka. Opowieść o niezwykłej kobiecie” dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Komorowie.Pamiątki z gminy Majdan Królewski trafią do najmłodszej Krysi i najstarszej Krychy oraz do Krystyn spoza województwa i kraju.

Obchody imienin uświetni występ braci Wiktora (10 lat) i Marcela (13 lat) Kotuła z Leżajska, wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej Anny Czenczek z Rzeszowa. Wykonają oni szlagiery stylizowane na okoliczność imienin „Bo Krystynami nigdy nie wie, oj nie wie się” czy „Krysię zesłał Bóg”. W operetkowy nastrój wprowadzi imienniczki Krystyna Szydłowskaz Teatru Muzycznego w Lublinie(jedna trzecia sióstr Szydłowskich, laureatek „The Voice Senior”). Na parkiecie pod gwiazdami odbędzie się potańcówka z Krystynami. Po czym imienniczki wybiorą się na koncert plenerowy Festiwalu Psalmów Dawidowych do Kolbuszowej, ze znakomitymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami.

IX Podkarpackim Imieninom Krystyn patronuje Jerzy Wilk, wójt Gminy Majdan Królewski. W komitecie honorowym zasiądą Krystyna Siostra Oktawia Kozłowiecka z Prowincji Polskiej Urszulanki Unii Rzymskiej we Wrocławiu, Krystyna Skowrońska, poseł na Sejm RP, Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, Ewa Draus, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Bogdan Romaniuk, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, fundator Fundacji im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego ,,Serce bez granic”, Krystyna Stachowska, wiceprezydent Miasta Rzeszowa, prof. dr hab. Zofia Krystyna Chyra-Rolicz,  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i Ewa Łeptuch, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Komorowie.Oprawę medialną zapewni TVP3 w Rzeszowie, rozgłośnie radiowe, dzienniki i miesięczniki orz portale internetowe z województwa podkarpackiego.

Zapraszamy Krystyny na Ich święto (eurokrystyny@gmail.com).

Krystyna Leśniak-Moczuk    

r e k l a m a :

 

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …