Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / DYREKCJA PODSUMOWAŁA POROZUMIENIE ZE ZWIĄZKOWCAMI

DYREKCJA PODSUMOWAŁA POROZUMIENIE ZE ZWIĄZKOWCAMI

Dziś odbyła się konferencja prasowa podsumowująca porozumienie zawarte pomiędzy dyrekcją mieleckiego szpitala a związkami zawodowymi. To wyczekiwane przez mieszkańców powiatu porozumienie, które zakończyło spór zbiorowy.

Porozumienie pomiędzy dyrekcją mieleckiego szpitala a działającymi na jego terenie związkami zawodowymi podpisane zostało w piątek, 30 czerwca. Jego najważniejszy punkt dotyczy wzrostu wynagrodzenia, jakie ma wejść w życie od 1 października br. Podwyżkę wysokości 100 zł brutto miesięcznie do podstawy wynagrodzenia otrzymają wszyscy pracownicy (w tym pielęgniarki i położne), których średniomiesięczne wynagrodzenie w 2016 roku było niższe niż przeciętne średniomiesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w 2016 roku (wynoszące 4277 zł brutto).

Porozumienie określa również współczynnik pracy w stosunku do personelu niemedycznego, a także wprowadza płacowe działania osłonowe dla pracowników, którzy otrzymaliby wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Strona związkowa zobowiązała się też do umożliwienia dyrekcji szpitala zmniejszenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych przez kolejne dwa lata – mówił do obecnych na konferencji lokalnych mediów dyrektor szpitala Leszek Kwaśniewski.

Udział w spotkaniu z dziennikarzami wzięli przedstawiciele związków zawodowych lekarzy i techników analityki medycznej. Sygnatariusze piątkowego porozumienia ze strony związków zawodowych (tj. NSZZ Solidarność, Sierpień 80 oraz Związek Pielęgniarek i Położnych) – mimo wystosowanego dwukrotnie zaproszenia od dyrekcji szpitala oraz zobowiązań podjętych podczas negocjacji – nie przybyły na wspólną konferencję.

Jestem zaskoczony nieobecnością przedstawicieli związków zawodowych, nie wiem czym była ona spowodowana. Wspólnie wypracowaliśmy porozumienie, które powinno uspokoić nastroje i emocje wśród personelu szpitala. Teraz rozpoczynamy w szpitalu etap dużych inwestycji, które niewątpliwie poprawią jakość usług medycznych oraz komfort pacjentów. To właśnie na tych wielomilionowych inwestycjach chcemy się skupić – podkreśla dyrektor Kwaśniewski.

W ostatnich dwóch latach podwyżki dla personelu średniego szczebla w szpitalu zostały przyznane już dwukrotnie a wspomniana powyżej jest kolejną, trzecią już podwyżką wynagrodzeń.

Asystent Starosty

Monika Piątek

Sprawdź również

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy Mielca i powiatu mieleckiego

14 marca 201 8 roku w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *