Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Władze samorządowe powiatu i miasta wspólnie uczciły pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej żydowskich mieszkańców ziemi mieleckiej.

W  środę, 27 stycznia, a więc w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przed obeliskiem upamiętniającym czystki niemieckie w Mielcu delegacje samorządowców złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów i zapaliły znicze. Władze powiatowe reprezentował starosta Stanisław Lonczak oraz wicestarosta Andrzej Bryła; władze miejskie z kolei – prezydent Jacek Wiśniewski wraz z przewodniczącym rady Bogdanem Bieńkiem.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to święto obchodzone w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. Od tej pory corocznie obchodzone jest 27 stycznia –  na całym świecie odbywają się wówczas wydarzenia oraz inicjatywy upamiętniające ofiary zagłady żydowskiej. W Polsce główne uroczystości Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywają się w Auschwitz-Birkenau i Warszawie pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Liczba ofiar Holokaustu jest szacowana na prawie 6 milionów, jedną trzecią tej liczby stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar zagłady szacowana jest według różnych źródeł na 2,6-3,3 mln osób.

 STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

        Monika Skrzypek

Sprawdź również

Kolejne drogi do asfaltowania

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim ogłosił przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowych dróg gminnych położonych w …