Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Europejski Tydzień Młodzieży w Rzeszowie

Europejski Tydzień Młodzieży w Rzeszowie

Europejski Tydzień Młodzieży w Rzeszowie – spotkanie regionalne i prezentacja sektora Erasmus+ Młodzież, Edukacja Szkolna, Kształcenie i szkolenie zawodowe.

 

 

Estrada Rzeszowska w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury wraz z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacją Prawnikon oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Rzeszowie serdecznie zapraszają do uczestnictwa w podkarpackich obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, które odbędą się 27 kwietnia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 (osiedle Baranówka) w godz. 9:00 – 15:00.

 

Tematem przewodnim tegorocznego ETMu – międzynarodowego przedsięwzięcia organizowanego od siedmiu lat z inicjatywy Komisji Europejskiej – jest rozwijanie potencjału młodych ludzi poprzez wzmacnianie ich aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym, społecznym i publicznym.

 

Jednym z narzędzi służących realizacji tego celu jest program Erasmus+, z którego ofertą i możliwościami będzie można zapoznać się podczas rzeszowskiego spotkania zarówno od strony teoretycznej (prezentacje prowadzone przez konsultantów regionalnych: Ewelina Jurasz – Estrada Rzeszowska, Elżbieta Komarnicka – Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli i Fundacja Prawnikon), jak i praktycznej (minitargi projektów realizowanych przez organizacje regionalne). Uzupełnieniem bloku edukacyjnego (na który oprócz prezentacji programu Erasmus+ złoży się także eurolekcja poświęcona tematyce studiów za granicą, wolontariatu i możliwościom rozwoju na szczeblu międzynarodowym przygotowana przez regionalny ośrodek Eurodesk) będzie część warsztatowa z debatą, podczas której odpowiemy na pytanie  „Miasto młodych. Jak realizować swoje pomysły i wykorzystywać potencjał swoich okolic?” oraz udzielanie konsultacji indywidualnych w sektorach Edukacja szkolna i Kształcenie szkolenie zawodowe.

 

Uczestnikami spotkania mogą być przedstawiciele trzeciego sektora, instytucji kultury, szkół podstawowych, średnich, zawodowych, organizacji młodzieżowych oraz młodzież szkolna i akademicka, edukatorzy, animatorzy, pracownicy młodzieżowi, nauczyciele oraz pracodawcy, osoby dorosłe nastawione na rozwój, instytucje szkoleniowe, przedstawiciele organów prowadzących szkoły oraz samorządów terytorialnych z terenu całego województwa.

 

Szczegółowy harmonogram spotkania oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury: http://inkubatorkultury.eu/erasmus/

Zgłoszenie obowiązuje na całe wydarzenie, jednak uczestnicy po przybyciu mogą skupić się szczególnie na interesującej ich części.

 

Partnerami wydarzenia są Rada Młodzieży Rzeszowa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Eurodesk Polska oddział Rzeszów, Europe Direct, Fundacja Monmonde.

 

Sprawdź również

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań starszej kobiety

15.07.2020. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków, a także mieszkańcy i myśliwi poszukiwali wczoraj w nocy 80-letniej …