Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Komunikat Starostwa w/s interpelacji M. Orłowskiej

Komunikat Starostwa w/s interpelacji M. Orłowskiej

W związku z licznymi zapytaniami ze strony mediów dotyczącymi interpelacji z dnia 20 kwietnia Pani Marii Orłowskiej Radnej Rady Powiatu Mieleckiego, informuję, że Starosta Powiatu udzieli odpowiedzi w trybie i terminie przewidzianym dla tego typu wystąpienia radnego.

Nadmieniam, że interpelacja Pani M. Orłowskiej datowana dniem 20 kwietnia br. nie została jeszcze przekazana Staroście przez Przewodniczącego Rady m.in z powodu „kwarantanny pism przychodzących”, a członkowie Zarządu Powiatu poznali jego treść z lokalnych mediów.

Zarząd deklaruje pełne wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych z tą sprawą, a także przedstawienie obszernych dokumentów źródłowych również tych, które Pani Radna w swoim piśmie pominęła lub – co bardziej prawdopodobne – użyła tylko takich argumentów, które akurat z Jej punktu widzenia były wygodne.

Nie przesądzając ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy, na obecnym etapie wydaje się, że wielokrotnie powtarzane tezy zawarte w przedmiotowej interpelacji można odczytać jako formę zminimalizowania negatywnych skutków stylu zarządzania obecnej pani dyrektor lub – co gorsza – jako próbę manipulacji opinią publiczną.

Podsumowując, Starosta udzieli odpowiedzi osobie zainteresowanej, przekaże obszerne materiały do analizy i oceny radnych oraz będzie na bieżąco informował o postępie sprawy lokalne media.

Marek Patyk

Sprawdź również

Podkarpackie pamięta o Franciszku Kotuli

Wielki mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej Franciszkowi Kotuli powstał na jednym z …