Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim”

„Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim”

6 stycznia, godz. 16, sala widowiskowa DK SCK.

Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Pierwszy koncert w stylu wiedeńskim naszej orkiestry miał miejsce w Sali Królewskiej w 1998 r. Podobnie jak ten z Wiednia, miał być celebracją nadejścia nowego roku.

Od 2001 r. koncert stał się sztandarowym przedsięwzięciem Mieleckiej Orkiestry Kameralnej (poprzedniczki Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej) i znalazł na stałe miejsce w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. W 2018 roku koncert w stylu wiedeńskim po raz pierwszy zabrzmiał w pełnej obsadzie symfonicznej (w 2017 roku Mielecka Orkiestra Kameralna przekształciła się w Mielecką Orkiestrę Symfoniczną).

Genezę wydarzenia, mocno ekscytującego melomanów, stanowi symbioza starannie wyselekcjonowanych dzieł muzycznych najmocniej kojarzonych z habsburską stolicą (zwłaszcza utworów muzycznej dynastii Straussów) z wypracowanym na przestrzeni lat lokalnym rytuałem. Ten lokalny koloryt to akcent kolędowy, ale także nawiązujące do rozpoczynającego się karnawału dźwiękowe dedykacje dyrygenta. W najbliższym koncercie ten akcent zostanie dodatkowo rozbudowany. Symfoników poprowadzi oczywiście Franciszek Wyzga, a gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Leyko.

SCK Mielec

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …