Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / koncert sióstr Czubak jako wydarzenie towarzyszące 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego

koncert sióstr Czubak jako wydarzenie towarzyszące 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego

Pola Czubak, urodzona w 2002 roku w Krakowie, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat u mgr Elżbiety Hoffman. Od najmłodszych lat jej zainteresowania sięgały do różnych dziedzin artystycznych – muzyki, plastyki i tańca. W roku 2022 ukończyła klasę fortepianu u mgr Elżbiety Hoffman w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Z uwagi na to, że ma 2 siostry, które również są pianistkami, jej repertuar sięga również do literatury pianistyki kameralnej. W czerwca 2017 roku wzięła udział w warsztatach w ramach „Summer Piano Institute” w BaylorUniveristy – Waco, Texas. Podczas ostatnich lat nauki w szkole zdobyła m.in.: GRAND PRIX w V Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych MUZYKOWANIE W TRZCIANIE 2019, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie w 2019 roku, Wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Elevato Online 2020 w Salzburgu, I miejsce w IV Festiwalu i Konkursie Pianistycznym „Piano e forte” 2021 oraz I miejsce w duecie z Emmą Czubak w I Międzynarodowym Wiedeńskim Wiosennym Konkursie Muzycznym, a także nagrodę specjalną w XVIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku 2023. Z racji tego, że Pola chciała dalej rozwijać się w tym kierunku, zdała do klasy fortepianu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. z prof. Marianem Sobulą, prof. Andrzejem Pikulem, prof. Philippe Giusiano, prof. ValentinąIgoshiną, prof. Adamem Wodnickim, prof. Jerzym Marchwińskim, prof. Joanną Ławrynowicz-Just, czy prof. Andrzejem Tatarskim. Obecnie ukończyła pierwszy rok studiów pianistycznych, jak i judaistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ponieważ oprócz pasji do muzyki Pola wiąże swoje serce z Izraelem.

Emma Czubak, urodzona w 2005 r. w Krakowie, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat i obecnie jest uczennicą klasy fortepianu II stopnia u mgr Piotra Filka w Szkole Muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Jej dotychczasowe osiągnięcia obejmują konkursy pianistyczne. Zdobyła między innymi: I miejsce w IV Konkursie Pianistycznym ,,Piano e Forte” (2021r.), wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (2020r.), wyróżnienie w przesłuchaniach Estrady Młodych przy II Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana (2020r.), wyróżnienie II stopnia w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Chopin Plus” (2022r.), III miejsce w II International Chopin Piano Competition – Gloria Artis w Wiedniu (2019r.), II miejsce w V międzynarodowym Konkursie Pianistycznym – Trzciana (2019r.), II miejsce w II Konkursie Pianistycznym ,,Piano e forte”, Wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (2018r.), III miejsce w Konkursie Miniatur Współczesnych podczas Trzeciego Festiwalu Muzyki Niezwyczajnej w Busku-Zdroju (2018r.), nagrodę specjalną w XVIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku (2023r.). Równocześnie grywała w duecie fortepianowym z siostrą Polą Czubak, na ich koncie znalazło się między innymi I miejsce w International Viennese Spring Music Competition (2021r.). Brała udział w kursach mistrzowskich między innymi z prof. Andrzejem Jasińskim, prof.  Alicją Fiderkiewicz, prof. Olgą Łazarską, prof. Michaelem Wesselem, prof. Markiem Szlezerem oraz prof. Adamem Wodnickim.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …