Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Laboratoria przyszłości w radomyskich szkołach

Laboratoria przyszłości w radomyskich szkołach

Do szkół podstawowych z Gminy Radomyśl Wielki trafia kolejny nowoczesny sprzęt dydaktyczny. To rezultat przystąpienia tamtejszych placówek oświatowych do rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

 Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Łączna kwota wsparcia jaką otrzymają placówki oświatowe z Gminy Radomyśl Wielki to 458 700 zł. W zależności od wielkości, podstawówki mogą zakupić sprzęt za kwotę od 30 000 zł do 98 700 zł. Na koniec 2021 r. radomyskie szkoły zakupiły pomoce dydaktyczne 244 691,45 zł (53 %). Pozostała kwota będzie wykorzystana do 30 czerwca br. W ramach programu szkoły kupują pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni ujęte w specjalnym katalogu opracowanym przez MEN, m.in. gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, drukarki 3D, laptopy, wyposażenie pracowni technicznych czy sprzęt fotograficzny.

Fot. SP.Zdziarzec

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

 

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …