Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Lipa malowana

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy 2021”.

Konkurs zorganizowany został na potrzeby promocyjne Lipy św. Jana Nepomucena, która jest polską reprezentantką na arenie europejskiej w plebiscycie na Drzewo Europy Roku 2021. Głosowanie odbywa się na stronie www.treeoftheyear.org (zachęcamy do wybrania lipy św. Jana Nepomucena i jednego konkurencyjnego drzewa).

Pół tysiąca prac

Do organizatorów wpłynęło łącznie 480 prac z blisko 100 miejscowości z całej Polski. Po długo trwających obradach komisji oceniającej wybrano 22 prace, które zostały nagrodzone i wyróżnione. Wręczenie nagród laureatom, przy zachowaniu należytych środków ostrożności i reżimu sanitarnego, odbyło się w siedzibie mieleckiego nadleśnictwa 24 lutego.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym w konkursie i dziękuję tym, którzy go zorganizowali. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że Lipa św. Jana Nepomucena została Drzewem Roku 2020 w Polsce. Cały czas mamy nadzieję, na bardzo dobry wynik w europejskim plebiscycie. Wszelkie działania podejmowane w związku naszą lipą są piękną promocją gminy, powiatu, województwa i naszego kraju – mówił podczas podsumowania Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. Oprócz niego gratulacje nagrodzonym składali starosta Stanisław Lonczak, radna wojewódzka Maria Napieracz, wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan i reprezentujący Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska Karol Blicharz.

Głosujemy do końca

Podziękowania współorganizatorom wydarzenia, fundatorom nagród, jego patronom honorowym i medialnym, a także wszystkim, którzy promują Lipę św. Jana Nepomucena w trwającym plebiscycie złożył gospodarz spotkania Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec i zarazem prezes podkarpackiej Ligi Ochrony Przyrody. – Dziękuję tym wszystkim osobom, urzędom, instytucjom i firmom, które włączyły się w przeprowadzenie konkursu plastycznego i ufundowanie nagród, jak również za głosowanie w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Zachęcam: głosujemy do końca, czyli do ostatniego dnia lutego.

Sponsorami nagród byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego, Burmistrz Radomyśla Wielkiego, Wydawnictwo Znak, PZL Mielec, Narodowe Centrum Kultury oraz Nadleśnictwa: Mielec i Dąbrowa Tarnowska.

Nagrody przyznane uczestnikom z odległych zakątków Polski, którzy nie mieli możliwości udziału w spotkaniu zostaną przesłane pocztą.

Organizatorami konkursu byli: Liga Ochrony Przyrody – Okręg Podkarpacki w Rzeszowie i Gmina Radomyśl Wielki. Wydarzeniu patronowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz Lasy Państwowe, Podkarpackie Kuratorium Oświaty i Polski Związek Łowiecki.

Przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 5-6 lat:

1 Wojciech Chwiej

2 Milena Hajduga

3 Amelia Bajorek

wyróżnienie: Laura Waserek

Kategoria (7-9 lat)

1 Hanna Jamrogiewicz

2 Maciej Pietryka

3 Przemysław Pietras

Wyróżnienia: Maria Gołąbek, Patrycja Politowicz.

Kategoria 10-15 lat

1 Izabela Cisek

2 Liliana Łuniewska

3 Milena Subernat

Wyróżnienia: Natalia Szulc i Valeriia Rukh

Kategoria 16 lat i więcej

1 Lena Pejo

2 Marian Pietruszka

3 Lucyna Węgrzyn-Skowron

Wyróżnienia: Joanna Wątor, Amelia Pytka.

Wyróżnienia specjalne: Sylwia Krupińska, Janina Dembińska, Helena Dudek

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu plastycznych pasji!

Kilka ciekawostek związanych z konkursem:

Łączna liczba prac: 480

Liczba prac w kategorii I (5-6 lat) – 77

Liczba prac w kategorii II (7-9 lat) – 133

Liczba prac w kategorii III (10-15 lat) – 176

Liczba prac w kategorii IV (16 i więcej lat) – 94

Najmłodszy uczestnik: 5 lat

Najstarszy uczestnik: 94 lata

Liczba miejscowości, z których wpłynęły prace: 94

Najdalej (w linii prostej) położona miejscowość od naszej Lipy, z której wpłynęła praca: Kobylanka (woj. Zachodniopomorskie) – 561 km

Powierzchnia wszystkich prac: 60m2  – piękna mozaika w całym mieszkaniu

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Warsztaty rodzinne

W niedzielę, 15 grudnia, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym instruktorka plastyki Agnieszka Szala-Jagiełło pomagała tworzyć mielczanom  ozdoby …