Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Lotnicze wspomnienia nagrodzone

Lotnicze wspomnienia nagrodzone

Laureaci i uczestnicy konkursu Lotnicze wspomnienia moich najbliższych otrzymali już nagrody i wyróżnienia. W konkursie wzięli udział uczniowie V i VI klas szkół podstawowych z Mielca, Chorzelowa i Huciny.

 

reklama:

 

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 14 października odbyło się uroczyste rozdanie laurów.

Uroczystość prowadziła Jolanta Strycharz – instruktorka w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK  i Zbigniew Wicherski – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

Podobnie jak w ubiegłych latach w konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego.

Anna Muryjas odczytując protokół jury, podkreśliła na jakie cechy pracy konkursowej członkowie jury zwracali szczególna uwagę: styl, pomysłowe  ujęcie tematu, zgodność prac z tematem konkursu, warstwę dokumentalną w postaci fotografii, kserokopii dokumentów, swobodę przekazywania relacji osób trzecich, wrażliwość w wysłuchaniu opowieści starszego pokolenia oraz różnorodność form (relacja, opowieść rodzinna, wywiad, wiersz). Jolanta Strycharz pochwaliła wszystkich uczestników. – Jestem dumna, że mamy taką młodzież – wrażliwą i utalentowaną. Ten konkurs to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy o miejscu, w którym żyjecie i mieszkacie – powiedziała.

 

Maciek poleci do Brukseli

Niekwestionowane pierwsze miejsce przypadło w udziale Maciejowi Soi, który wyznał, że przy pisaniu pracy otrzymał wsparcie rodziny. Pomysł wybrania człowieka, który opowiedział o swojej pracy w WSK podsunęła mu ciocia. Jury podkreślało, jak świetna była praca Maćka, który na koniec przeczytał jej fragment. Maciej Soja zebrał od wszystkich najwyższe noty i otrzymał 30 pkt. W nagrodę, której fundatorem jest poseł do parlamentu europejskiego Pan Tomasz Poręba, Maciek poleci do Brukseli (wraz z opiekunem) na kilkudniową wycieczkę. Gratulacje od europosła przekazała mu asystentka posła, Joanna Duszkiewicz.   

 

Za ciekawość świata

II miejsce zajęły: Małgorzata Groele oraz  Martyna Gaj, a III miejsce – Emilia Wyzina. Wyróżnienia otrzymali: Paula Barnaś, Aleksandra Gołąb, Maja Kokot, Monika Początek, Krzysztof Pazdro, Oliwia Ryniewicz, Mikołaj Maksoń, Agnieszka Skrzypczak, Aleksandra Giszter i Maria Kruczek.

Organizatorzy podziękowali serdecznie również tym uczestnikom, którzy próbowali swoich sił w konkursie, ale nie otrzymali żadnych laurów: Marice Buczek, Emilii Forczek, Rafałowi Duszkiewiczowi, Marcinowi Rokoszowi, Julicie Mieszkowicz i Wiktorii Jackowskiej.

Młodzież zbierała gratulacje od gości, którzy chwalili ciekawość świata i pracę, jaką uczestnicy musieli włożyć, aby wziąć udział w konkursie. Fundatorami nagród oprócz Tomasza Poręby byli: PZL-Mielec i Miejska Biblioteka Publiczna. Radna powiatu Joanna Rębisz oprócz słów uznania przygotowała dla dzieci słodycze.

Zbigniew Wicherski zapowiedział, że kolejny konkurs zostanie ogłoszony już w styczniu 2016 roku. Było zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej od Jolanty Strycharz, która podkreślała, że być może lokal MBP nie jest zachęcający, ale za to księgozbiór należy do jednych z najlepszych w województwie podkarpackim.

 

A wśród publiczności…

Oprócz bohaterów konkursu, którzy zjawili się na uroczystości, gośćmi imprezy byli przedstawiciele organizacji pozarządowych promujących tradycje lotnicze w Mielcu: Kazimierz Szaniawski z PROMLOT-u i Janusz Chojecki – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Józef Roguz – miłośnik lotnictwa i pomysłodawca konkursu, Zbigniew Wicherski z Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM. Patronat honorowy od pierwszej edycji objął nad konkursem prezes zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu– Janusz Zakręcki.

Prace oceniało jury w składzie: Krystyna Haptaś, Anna Muryjas, Teresa Pyzik, Elżbieta Szumska, Józef Roguz, Zbigniew Wicherski.

Organizatorami konkursu literackiego „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych” są Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników lotnictwa przy TMZM w Mielcu. Warto nadmienić, że była to już czwarta edycja konkursu kierowanego do młodych mielczan.

 

Małgorzata Rojkowicz

 

 

 

 

 

Lotnicze wspomnienia nagrodzone

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …