Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Malarstwo to poezja” Marii Grzybowskiej

„Malarstwo to poezja” Marii Grzybowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna MBP zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marii Grzybowskiej „Malarstwo to poezja”23 czerwca o godz. 17 do Galerii Miejskiej MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.

MARIA GRZYBOWSKA pochodzi z Mielca, wiele lat spędziła poza Polską, a teraz znów mieszka i tworzy w naszym mieście. Dorobek artystki to liczne zbiory obrazów tworzonych w różnorodnych technikach – olej, akryl i akwarela. Na jej twórczość składają się także murale czy pisanie ikon.

Artystka większą część swojego życia spędziła za granicą. Tam też – w Stanach Zjednoczonych – stawiała pierwsze kroki w poznawaniu tajników sztuki malarskiej. Należała do wielu klubów i stowarzyszeń artystycznych. Należy także do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.

Ulubioną tematyką jej prac jest przyroda z całym bogactwem jej kształtów, barw i form. Prace są przesycone realizmem, jednakże do każdego obrazu dodaje element własnego postrzegania zjawisk. Wyeksponowane w Galerii prace prezentują różnorodność tematów: kwiaty, drzewa, krajobrazy, obiekty sakralne i zabytkowe, morskie i górskie klimaty.

Wystawa czynna będzie do końca sierpnia 2024.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Spotkania z ikonami i twórcami

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …