Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Mundur na nim szary

Wzruszający montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się 15 sierpniaw Parku za siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej. Plenerowy koncert nosił tytuł „Mundur na nim szary”, a jego organizatorem był Dom Kultury SCK.

Święto ustanowiono na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, której 101 rocznicę obchodzimy w tym roku. Wiersze i piosenki wykonywane podczas widowiska nawiązywały do okresu Bitwy Warszawskiej. Publiczność mogła nucić wraz z chórami melodie najbardziej znanych i lubianych pieśni, takich jak „My, pierwsza brygada”, O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”.

W koncercie wystąpiły: Mielecka Orkiestra Dęta, Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”, Chór „Pasjonata” Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej. Orkiestrą i chórami dyrygował Maciej Fijałkowski. W widowisku wystąpiły solistki: Aleksandra Malczyńska, Sylwia Pisarczyk i Natalia Ciecierska.

Publiczność, mimo niesprzyjających okoliczności pogodowych, dopisała i ponad 100 osób wzięło udział w wydarzeniu, którego gościem był także Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski wraz z małżonką.

Małgorzata Rojkowicz

 

Sprawdź również

„Mieleckie kolędowanie z Posłem” po raz drugi

„Mieleckie kolędowanie z Posłem” po raz drugi W niedzielne popołudnie, 29 stycznia br. w Pałacyku …