Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Dwa nowe psy zasilą szeregi mieleckiej policji. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami właśnie wróciły ze specjalistycznego szkolenia w Sułkowicach. Naba i Bary trafiły do policji dzięki wsparciu samorządowców – Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Urzędu Miasta w Mielcu.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa spotkał się z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą oraz Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim. W ubiegłym roku włodarze przekazali na Fundusz Wsparcia Policji 16 tys. złotych, które zostały przeznaczone na zakup dwóch psów i potrzebnego im wyposażenia.

Naba – jest wyszkolony do działań specjalnych na terenie całego kraju, natomiast Bary to pies patrolowo – tropiący. Przez pięć miesięcy, psy pod czujnym okiem instruktorów szkoliły się na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ćwiczyły m.in. posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika czy zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy oraz tropienie śladów ludzkich. Przewodnicy i ich czworonożni przyjaciele nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystane będą w codziennej służbie.

W trakcie spotkania przewodnicy rozmawiali z samorządowcami o swoich doświadczeniach w pracy z psem. Wspominali szkolenie oraz opowiadali anegdoty związane ze służbą z czworonogami.

Inf. i galeria zdjęć: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/96672,Naba-i-Bary-rozpoczynaja-sluzbe-w-mieleckiej-komendzie.html

Sprawdź również

Spacer po parku

Jak sam przyznaje realizacja projektu mieleckiego Parku Sensorycznego, to po części spełnienie jego własnych tęsknot …