Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Niewybuch na działce!

Niewybuch na działce!

10 czerwca 2024 r. po godz. 8 dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę wykonującego prace przydomowe na swojej posesji, o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z mieleckiej komendy, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że właściciel posesji, który wykonywał prace porządkowe na swojej działce, natknął się na niewybuch.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to zapalnik artyleryjski kal. 8 mm, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Wezwani na miejsce saperzy sprawdzili teren i usunęli niewybuch.

Tego samego dnia, policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznego przedmiotu, na terenie budowy przy ul. Sandomierskiej w Mielcu. Pracownicy, którzy wykonywali prace budowlane, wykopali przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył pirotechnik policyjny, który stwierdził, że była to łuska pocisku moździerzowego pozbawiona cech bojowych.

Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

podkom. Bernadetta Krawczyk

fot. KPP Mielec

źródło: http://mielec.policja.gov.pl

Sprawdź również

Uwaga na niedźwiedzie!

11.06.2024. Myśliwi z Podgórskiego Koła Łowieckiego w Tarnowie, przekazali mieleckiej Policji zdjęcia z fotopułapek, na …