Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nowa hala ma duże szanse na solidne dofinansowanie – WICEMINISTER SPORTU ODWIEDZIŁ MIELEC!
SONY DSC

Nowa hala ma duże szanse na solidne dofinansowanie – WICEMINISTER SPORTU ODWIEDZIŁ MIELEC!

SONY DSCJarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spotu i Turystyki przebywał z krótką wizytą w Mielcu. Wiceminister przyjechał na zaproszenie marszałka Władysława Ortyla.

Jarosław Stawiarski jest odpowiedzialny za infrastrukturę sportową, a wizyta związana była z planami budowy nowej hali w Mielcu. W spotkaniu z Jarosławem Stawiarskim obok marszałka Władysława Ortyla wzięli udział prezydenci Daniel Kozdęba i Tadeusz Siemek, przewodniczący rady miasta Marian Kokoszka oraz szef klubu radny PiS Mariusz Ryniewicz.

Wiceminister potwierdził, że nowa hala ma duże szanse na solidne dofinansowanie z ministerialnego programu inwestycji o znaczeniu strategicznym dla sportu. Oglądał nieczynną już halę sportową przyznając, że w Mielcu potrzebny jest nowy obiekt, na miarę tego miasta. Podczas spotkania wymieniano możliwości i koncepcje przeprowadzenia inwestycji. Wkrótce w tej kwestii odbędą się kolejne spotkania już o bardziej roboczym charakterze.

Z obecności ministra skorzystali działacze FKS Stali Mielec, którzy wręczyli mu klubowe pamiątki. Minister zgodził się nawet pozować w popularnej ramce „Wspieram Stal”. Nie obyło się bez wspomnień z pojedynków na trzecioligowym froncie Stali z Mielca i z Kraśnika, skąd pochodzi Jarosław Stawiarski. Wiceminister sportu w sobotę weźmie udział m.in. w zjeździe wyborczym Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz w uroczystym otwarciu Zimowych Igrzysk Polonijnych, których współorganizatorem jest samorząd województwa podkarpackiego.

Mariusz Ryniewicz

Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości

Foto Tomasz Leyko/UMWP

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …