Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / O polskich sukcesach

O polskich sukcesach

Zakończony już piłkarski mundial w Katarze, był okazją do przypomnienia osiągnięć polskiego futbolu. W Radomyślu Wielkim służył temu Test Wiedzy „Polska reprezentacja piłkarska na Mistrzostwach Świata”.

W testowych zmaganiach zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół, a także szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W sumie ponad 170 osób.  – Zakończone już piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze, były dobrym momentem, aby przypomnieć sukcesy Polaków na mundialach. Temu właśnie służył kolejny Radomyski Test Wiedzy, tym razem dotyczący występów naszej drużyny narodowej na mundialach. Skierowaliśmy go do młodzieży szkolnej, gdyż chcemy promować wiedzę o piłkarskich wyczynach Polaków wśród młodego pokolenia – mówi organizator testu Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.

W gronie laureatów ze szkół podstawowych znaleźli się uczniowie z Dulczy Wielkiej. Wygrali Dawid Bielat i Dominik Ryba, a trzecie miejsce zajął Patryk Bugaj. Wyróżnienia odebrali: Kamil Dereń, Dawid Rozmus, Jakub Barłóg, Mikołaj Śnieżewski (także Dulcza Wielka), Krzysztof Pytka i Amadeusz Skiba (Radomyśl Wielki).

W kategorii szkół średnich najlepszy okazał się Adrian Giermata z Dulczy Małej. Drugi był Kacper Bogacz, a trzeci Jakub Majda (obaj z Dulczy Wielkiej). Wyróżnienia odebrali: Maksymilian Guła z Radomyśla Wielkiego, Tomasz Baran ze Zgórska, Hubert Bury z Podborza i Filip Zieliński z Radomyśla Wlk.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody (m.in. piłki, kubki, szaliki Stali Mielec, książki o tematyce sportowej i inne gadżety) ufundowane przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, FKS Stal Mielec i wydawnictwo Sine Qua Non.

Młodzież radomyskiego Zespołu Szkół w zmaganiach z historią polskiego futbolu. Fot. zs

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …