Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pamiętajmy od gimnazjach, tak szybko odeszły…

Pamiętajmy od gimnazjach, tak szybko odeszły…

Szkoły niezapomniane – upamiętniajmy gimnazja zlikwidowane. Z bardzo ciekawą i godną naśladowania inicjatywą spotkaliśmy się w Radomyślu Wielki, w postaci książki upamiętniono 20 lat funkcjonowania tamtejszego  gimnazjum. Społeczność, zwłaszcza wsi i małych miasteczek utraciła tę nobilitującą formę edukacji. Została po niej kadra nauczycielska, nowe, specjalnie wybudowane szkoły, ale przede wszystkim absolwenci i ich osiągnięcia. Poniżej prezentujemy informację z gminy Radomyśl Wielki i gratulujemy pomysłu.

Gimnazjum w książce

Gmina Radomyśl Wielki wydała książkę pt. „20 lat Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim” podsumowującą działalność tej placówki.
Funkcjonowanie gimnazjów historycznie i chronologicznie można zamknąć pomiędzy dwoma datami: 1999 i 2019. Kiedy fakt likwidacji tego typu szkół stał się nieodwołalny, powstał pomysł utrwalenia tych 20 lat w postaci publikacji, bowiem Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II już na stałe wpisało się w historię Radomyśla Wielkiego.
Autorką książki jest dr Maria Przybyszewska, nauczycielka historii z gimnazjum. Całość powstała na podstawie dokumentów szkolnych: Księgi Uczniów, Księgi Absolwentów, Protokołów Rad Pedagogicznych, Statutu, Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania i corocznie opracowywanych: Koncepcji Pracy Szkoły, oraz programów profilaktycznego, wychowawczego i promującego zdrowie. W książce bez problemu można odnaleźć sukcesy uczniów. Całość dopełniają wspomnienia absolwentów i nauczycieli, a także liczne zdjęcia. Może po latach ktoś odnajdzie w tej publikacji swoją młodość i wróci do wspomnień.
10 grudnia 2020.

Inf. https://www.radomyslwielki.pl/

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …