Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / 100. rocznica odzyskania niepodległości / Patriotyczne śpiewanie w Radomyślu Wielkim

Patriotyczne śpiewanie w Radomyślu Wielkim

Piosenki o wymowie patriotycznej z różnych okresów naszej najnowszej historii zabrzmiały 23 listopada w Radomyślu Wielkim w ramach Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.

 

Konkurs zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Występy, których było w sumie 29, oceniało jury w składzie: przewodniczący Paweł Stanosz – instruktor muzyki SCKiB, Hiacynta Wójtowicz – muzyk, Leszek Jagoda – skarbnik gminy.

W gronie uczniów klas 4-5, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Mateusz Kulpa (SP Radomyśl Wielki). Drugie miejsce zajęła: Magdalena Cichoń (SP Zdziarzec), a trzecie Maria Krasoń (SP Radomyśl Wielki).

W drugiej kategorii uczniów z klas 6-7 najlepiej zaprezentowały się: ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewelina Dubiel (SP Partynia) i Ewa Kuciemba (SP Janowiec). Drugie miejsce zdobył Mateusz Maroń (SP Ruda), a trzecie Martyna Wyzga (SP Radomyśl Wielki). Wyróżnienia trafiły do Wiktorii Czop (SP Podborze), Sabiny Kizior (SP Dąbrówka Wisłocka) i Emilii Grzyb (SP Radomyśl Wielki).

W kategorii klas 8 i gimnazjum zwyciężyła Gabriela Pisarczyk. Druga była Daria Pietras, a trzecia Wiktoria Cichoń (wszystkie GP Radomyśl Wielki). Wyróżnienia zdobyły Julia Chmiel (SP Zdziarzec) i Oliwia Studniarz (GP Radomyśl Wielki).

Ponadto Leszek Jagoda wyróżnił Mateusza Maronia za najlepszą balladę w męskim wykonaniu, Ewę Kuciembę za najlepsze wykonanie piosenki marszowej i Emilię Grzyb za najlepsze wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem”.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Laureaci i wyróżnieni uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody książkowe i płyty z podkładami muzycznymi ufundowane przez SCKiB i Urząd Miejski.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Komunikat prasowy dotyczący wniosków ws. zmian w składzie zarządu województwa podkarpackiego

Rzeszów 21.09.2020  Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem …