Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / PiS poprze miejski budżet

PiS poprze miejski budżet

W imieniu Klubu Prawa i Sprawiedliwości informuję, że budżet na 2015 rok zostanie przez nas poparty z następujących powodów:

W budżecie na 2015 rok zostały ujęte nasze poprawki zawarte w programie Prawa i Sprawiedliwości, z jakim szliśmy do wyborów w 2014 roku takiej jak:

– bezpłatne bilety komunikacji miejskiej dla mielczan po 70. roku życia ( pieniądze zostały na ten cel zabespieczone)

– wsparcie mieleckiego sportu poprzez zwiększenie kwot na stypendia dla zawodników oraz jednorazową pomoc na dyscypliny sportowe,

– rozszerzanie bazy placów zabaw dla najmłodszych,

– zwiększanie miejsc parkingowych,

– poprawa infrastruktury drogowej,

– pomoc finansowa dla osób bezdomnych,

– położenie nacisku na wartości płynące z historii i narodowej tradycji,

Powyższe propozycję są spójne i zawierają się w programie Prawa i Sprawiedliwości dla Mielca, były długo oczekiwane przez mieszkańców naszego miasta i zgłaszane przez mielczan radnym z naszego klubu.

Można powiedzieć, że budżet, który opracował poprzedni Prezydent po poprawkach wniesionych przez klub Prawa i Sprawiedliwości w pewnej części stał się budżetem obywatelskim.

Największą naszą wątpliwość budził punkt dotyczący modernizacji hali sportowej. Choć nie do końca jesteśmy przekonani o słuszności tej inwestycji realizowanej w proponowanej formie zdecydowaliśmy się ją poprzeć. Argumentami, które przeważyły na naszej pozytywnej ocenie są:

– bezpieczeństwo użytkowników,

– stan zaawansowania prac przy tym projekcie,

– duże szanse na dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,

– aktualny stan hali i konieczności jej pilnej remontu,

Dodatkowo chcemy zaznaczyć, że jeżeli dojdzie do inwestycji w tej formie lub innej będziemy każdy etap inwestycji nadzorowali podczas prac Komisji Budownictwa i Gospodarki Komunalnej, Komisji Sportu i Rekreacji oraz Komisji Gospodarki i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej.

 

W imieniu Klubu Prawa i Sprawiedliwości: Mariusz Ryniewicz

Sprawdź również

BUDYNKI PASYWNE Z DOFINANSOWANIEM UNIJNYM

Zarząd Województwa dokonał dziś wyboru projektów do dofinansowania realizacji planów niskoemisyjnych w ramach Regionalnego Programu …