Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci zapraszają młodzież do udziału w debacie

Policjanci zapraszają młodzież do udziału w debacie

Data publikacji 18.01.2019

Mieleccy policjanci organizują debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ, Kształtowanie postaw młodych kierowców”, która odbędzie się 29 stycznia o godz. 10, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, ul. Warszawska 1. Debata jest kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności działań na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem. Do najistotniejszych z nich należy organizacja debat społecznych, których celem jest poznanie oczekiwań społecznych i efektywności ich realizacji przez Policję.

W związku z tym policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w ubiegłym roku przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Rozpoczęciem akcji była debata społeczna pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

Akcja była skierowana przede wszystkim do uczniów klas III i IV szkół średnich, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź zamierzają je uzyskać. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu mieleckiego, eksperci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Krośnie, ratownicy medyczni oraz inni specjaliści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

29 stycznia br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbędzie się debata ewaluacyjna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ, Kształtowanie postaw młodych kierowców”, która będzie jednocześnie podsumowaniem i kontynuacją rozpoczętych działań policyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu mieleckiego. W spotkaniu udział wezmą eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu oraz nauczyciele i uczniowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów III i IV klas szkół średnich do udziału w debacie

Inf. i fot.: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/89720,Policjanci-zapraszaja-mlodziez-do-udzialu-w-debacie.html

Sprawdź również

2 lipca 1980 r. operacja SB krypt. „LATO” wobec WSK „PZL-Mielec”

Szanowni Czytelnicy już 15 lat temu na łamach kwartalnika „Nadwisłocze” nr 3(8) z 2005 r. …