Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Posłanka Skowrońska o Schetynówkach

Posłanka Skowrońska o Schetynówkach

2015 rok – „Schetynówek” ciąg dalszy

Dla Podkarpacia ponad 62 mln złotych

Wojewoda Podkarpacki ogłosiła wstępną listę rankingową dróg powiatowych i gminnych proponowanych przez samorządy do realizacji w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój w 2015 r.

Komisja po ocenie formalno-merytorcznej wniosków do dotacji z budżetu państwa zakwalifikowała 23 drogi  powiatowe i 54  gminne.

Wnioskodawcy mogą złożyć zastrzeżenia do wstępnych list rankingowych w terminie 14 dni od ich ogłoszenia. Termin mija 12 listopada.
Dotacja przyznana dla województwa podkarpackiego na 2015 rok wynosi 62 270 000 zł.

Z Powiatu Mieleckiego dotację mogą otrzymać planowane do przebudowy dwa skrzyżowania: Alei Niepodległości z Aleją Kwiatkowskiego – 672 tys. zł ( droga powiatowa nr 1187R)  oraz skrzyżowanie na ulicy Wojska Polskiego  ( droga powiatowa nr 1141R) – dofinansowanie 377 tys. zł.

Szanse na nową drogę będą mieć także mieszkańcy ul. Wiesiołowskiego w Mielcu – z dotacją 2 368 463 zł, także przebudowana będzie droga Malinie – Chrząstów w gminie Tuszów Narodowy z dotacją 364 051 zł.

Dofinansowanie w ramach „schetynówek” wynosi 50 % wartości poszczególnych zadań.

Od początku budowy „schetynówek” (2008 rok) z budżetu państwa na przebudowę dróg lokalnych przeznaczono 4 mld 750 mln zł, natomiast na rok 2015 planowana dotacja to 1 mld złotych.

Krystyna Skowrońska

Sprawdź również

Oczyszczacze powietrza we wszystkich miejskich żłobkach i przedszkolach

Łącznie czterdzieści oczyszczaczy powietrza trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich żłobków oraz przedszkoli. Dziś …