Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Sołtys z ciekawymi pomysłami

Sołtys z ciekawymi pomysłami

         Tak można nazwać Pana Zbigniewa Bieleckiego  –  sołtysa Grochowego ll  w Gminie Tuszów Narodowy. W Grochowem mieszka od około 10 lat, gdzie przybył z miejscowości Łączki Brzeskie. Widocznie zdobył zaufanie tutejszych mieszkańców, skoro został wybrany na sołtysa po raz drugi.

         Zwrócił na siebie uwagę pomysłowością, zaangażowaniem i sumiennością w wypełnianiu swoich obowiązków i to nie tylko mieszkańców swojego sołectwa ale także innych ludzi, którzy mieli okazję przyjrzeć się tej wiosce.  Na jej początku, przy skrzyżowaniu, od strony miejscowości Trześń, rzuca się w oczy duża tablica / plansza, na której widnieje starannie wykonana mapa Grochowego l i ll. Do tego niedawno wykonano tu piękne stylizowane tablice informujące o nazwach poszczególnych „przysiółków” i numerach do nich należących. To wszystko ma swój sens, gdyż sołectwo rozciąga się na bardzo dużej powierzchni i składa się aż z 12 skupisk zabudowań, z których każde ma swoją historyczną nazwę. Wyeksponowane na ozdobnych tablicach ich nazwy mają wartość kulturowo – folklorystyczną, a także historyczną.  Zaangażowanie sołtysa w sprawy wsi wyraża się także tym, że ze środków własnych czyli z tzw. funduszu sołeckiego, zbudował trzy standardowe estetycznie wykonane zadaszenia na przystankach autobusowych. W innych miejscach są także zadaszenia wykonane w stylu góralskim.

         Sołtys Bielecki zwraca na siebie uwagę także tym, że rzetelnie informuje mieszkańców swojego sołectwa o wszystkich ważnych informacjach i zarządzeniach wypływających od Wójta i Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym. Z własnej inicjatywy, przy pomocy sponsora, wykonał aż pięć dużych tablic informacyjnych i rozmieścił je w różnych miejscach wioski.

        Inf. i fot. Kazimierz Tarapata

Pomysły sołtysa z Grochowego II

Sprawdź również

Porady w sprawie Tarczy Antykryzysowej w Biurze Poselskim Fryderyka Kapinosa

Przyjęty przez Sejm i podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę pakiet ustaw składających się na Tarczę …