Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu

Spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu

W niedzielę 28 stycznia 2018 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości powiatu mieleckiego, które poprzedziła msza święta za Ojczyznę odprawiona w kościele pw. matki Bożej Nieustającej Pomocy na mieleckim Osiedlu.

Spotkanie w auli ZST zaszczycili swoją obecnością m.in. Tomasz Poręba – poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Buczak i Rafał Weber – posłowie na Sejm RP, Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Tymuła – Starosta Mielecki, Marian Kokoszka – przewodniczący Rady Miejskiej Mielca, samorządowcy, członkowie i sympatycy PiS. Na początku minutą ciszy uczczono zmarłego wczoraj w wieku 87 lat Władysława Adamczyka, m.in. współzałożyciela PiS w Mielcu. Następnie ks. prałat dr Bogusław Połeć – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu wygłosił krótkie słowo do zebranych oraz poświęcił opłatki.

W wystąpieniach oficjalnych jako pierwszy głos zabrał Tomasz Poręba, który wyjaśniał m.in. istotę sporu z władzami Unii Europejskiej w Brukseli, które odmawiają demokratycznie wybranemu rządowi polskiemu reformowaniu państwa, w tym w zakresie wymiaru sprawiedliwości. Poseł Poręba podkreślił także jak wiele obietnic wyborczych PiS zostało już zrealizowanych, co zwłaszcza w sferze gospodarczej podniosło poziom życia i obniżyło ubóstwo zwłaszcza dzieci. Europoseł mówił też o wielu projektach komunikacyjnych, m.in. o trasie S-19 Via Carpatia, która skomunikuje północ z południem Polski, co powinno się przyczynić do dalszego rozwoju, w tym ściany wschodniej. W podobnym tonie wypowiadał się także minister Adam Hamryszczak, podkreślając działania związane z rozwojem gospodarczym, nowe inwestycje, w tym zagraniczne oraz znaczny spadek bezrobocia. Na spotkaniu przemawiali także pozostali goście honorowi. Następnie łamano się opłatkiem i skorzystano z przygotowanego poczęstunku.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

Zgłoś rodzinę w potrzebie – pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka!

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że od kilku miesięcy żyjemy w innej rzeczywistości. Znacznie trudniejszej …