Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sprawca wypadku był pod wpływem narkotyków

Sprawca wypadku był pod wpływem narkotyków

8.01.2020. Zarzut spowodowania wypadku drogowego usłyszał 21-letni mężczyzna, który wjechał w latarnię na drodze łączącej ulicę Inwestorów i Iwaszkiewicza w niedzielę około godziny 14. Tester policyjny wykazał, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Nie miał uprawnień do kierowania. W zdarzeniu obrażeń doznały dwie młode kobiety. W sprawie trwają dalsze czynności.

Zdarzenie drogowe miało miejsce w niedzielę około godziny 14. Jak ustalili policjanci kierujący alfą romeo wyjeżdżając z łuku drogi wpadł w poślizg, następnie przejeżdżając przez pas zieleni i krawężniki uderzył w przydrożną latarnię. W samochodzie znajdowały się cztery osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat i dwie kobiety w wieku 17 i 20 lat. Z miejsca zdarzenia kobiety z obrażeniami zostały zabrane do szpitala przez załogę karetki pogotowia.

Na miejscu wypadku policjanci zastali więcej osób, spośród których jeden z mężczyzn utrzymywał, że był kierowcą alfy. W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili jednak, że kierowcą pojazdu w chwili zdarzenia był 21-letni mieszkaniec Mielca, a nie mężczyzna który się za niego podaje. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierujący alfą został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Był trzeźwy, jednak tester wykazał, że jest pod wpływem narkotyków, co dodatkowo zostanie potwierdzone w trakcie policyjnego postępowania. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze przedstawili 21-letniemu mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku drogowego. Podejrzany przyznał się do zarzutu i wyjaśnił, że mogło dojść do wypadku przez zbyt szybką jazdę oraz pęknięcie opony w samochodzie. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/95822,Sprawca-wypadku-byl-pod-wplywem-narkotykow.html

Sprawdź również

5. Bieg po pasie startowym mieleckiego lotniska ZAPISY!!!

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywny wypoczynek na piątą edycję biegu po pasie startowym mieleckiego lotniska. Organizatorami …