Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Starosta Zbigniew Tymuła odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza

Starosta Zbigniew Tymuła odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza

Za szczególne zasługi na rzecz ochotniczych straży pożarnych Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła został odznaczony honorowym medalem. Wyróżnienie wręczono podczas Wojewódzkiego Dnia Strażaka w niedzielę, 20 maja.

Medal im. Bolesława Chomicza, jednego z polskich organizatorów straży pożarnej, przyznawany jest osobom zaangażowanym w rozwój i umacnianie Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Wyróżnienie to starosta mielecki Zbigniew Tymuła otrzymał wraz z dziewięciorgiem innych osób – na wniosek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i przy akceptacji Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Wręczenia medali dokonał obecny na uroczystości Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

Podczas uroczystości Wojewódzkiego Święta Strażaka w Mielcu wręczono także kilkadziesiąt innych odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystość stała się też okazją do uczczenia 150-lecia działalności jednostek ochotniczej straży pożarnej na terenie powiatu mieleckiego. Z tej okazji samorząd powiatu mieleckiego wręczył 22 jednostkom OSP sprzęt o wartości przeszło 100 tys. złotych. Ochotnicy działający na terenach zagrożonych podtopieniami i powodziami wzbogacili się w ten sposób w nowe motopompy i agregaty prądotwórcze.

 STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …